Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Kazimierz Biskupi: Pieniądze na rozwój najmłodszych strażaków

25.10.2022 13:44


Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Krzymowa

Sześćdziesiąt dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu konińskiego i miasta Konina otrzymały promesy na zakup sprzętu, umundurowania i urządzeń teleinformatycznych dla Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Z naszej gminy takie promesy otrzymały jednostki z Brzeźna i Krzymowa, ponieważ tylko one prowadzą takie drużyny.

Przypomnijmy: szóstego października wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik poinformował o przyznaniu dwudziestu pięciu milionów złotych na na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego do wykorzystania w procesie szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Później jednostki, które prowadzą takie drużyny, miały krótki czas na złożenie wniosków.

I już dwudziestego piątego października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim zostały przekazane promesy dla jednostek z powiatu konińskiego i miasta Konina.

- Jeśli chodzi o powiat koniński, to jest mi niezmiernie miło, ponieważ jesteśmy tak naprawdę jednym z największych beneficjentów, ponieważ sześćdziesiąt dwie jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w dniu dzisiejszym otrzymają promesy. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu i miasta Konina, to jest ponad tysiąc sto młodzieży i dzieci. Kwota dofinansowania dla powiatu konińskiego, to blisko trzysta dwanaście tysięcy złotych. Chciałbym tylko porównać, że samo województwo lubuskie, to jest sześćset tysięcy, więc możemy powiedzieć, że połowa województwa lubuskiego, to jest powiat koniński – mówił brygadier Maciej Pilarski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Na uroczystości naszą gminę reprezentowali Julian Tomicki, Prezes OSP w Krzymowie i przedstawiciele działającej tam Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Tygrysy”.

- Otrzymaliśmy kwotę sporą: dziesięć tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt złotych. To jest jedna z większych kwot na terenie powiatu konińskiego. (…) My wszystkie pieniądze wydajemy na sprzęt i umundurowanie dla dzieciaszków. Pojawią się nowe elementy, dla istniejącej drużyny również wymieniamy, dokupujemy stroje. To będą czapki, rękawice i większe mundurki, bo dzieciaszki wyrastają. Ale pojawią się też nowe rzeczy, takie dwie ściany nalewakowe do lania wody, imitujące ogień i wiele innych rzeczy – mówi Julian Tomicki.

Prezes krzymowskiej jednostki liczy na to, że pieniądze szybko trafią na jej konto, ponieważ zakupy już zostały zamówione.

Na koniec uroczystości „Tygrysy” zaprezentowały na scenie krótką część artystyczną, oczywiście związaną ze strażą. Dzieci recytowały wierszyki mówiące o tym jak ważna jest służba w straży: ratowanie zdrowia, życia i dobytku przy pożarach oraz promujące umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Jednostka z Brzeźna otrzymała siedem i pół tysiąca złotych.

- Przeznaczyliśmy to na laptop, projektor i tablet. Dzięki temu sprzętowi będziemy chcieli pokazywać scenki medyczne czy scenki przeciwpożarowe i inne filmy instruktażowe – mówi Tomasz Opszalski, Prezes OSP w Brzeźnie.

Kazimierz Biskupi: Pieniądze na rozwój najmłodszych strażaków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ