Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Edukacja


Paprotnia: Dzisiaj podjęłabym taką samą decyzję

12.10.2022 13:40


Uczniowie w towarzystwie Julianny Krupy i Elżbiety Śmigielskiej

Julianna Krupa, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni, zostanie uhonorowana nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się dziewiętnastego października w Poznaniu.

Julianna Krupa pracuje w szkole w Paprotni od trzydziestu siedmiu lat. Do nagrody kuratora zgłosiła ją Elżbieta Śmigielska, dyrektor placówki, już w kwietniu. Do zgłoszenia należało dodać uzasadnienie.

- Pani Julianna krupa w ciągu tych trzydziestu siedmiu lat pracy może pochwalić się wieloma działaniami dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczymi. Między innymi kształtowała umiejętności uczniów określone w podstawie programowej, angażowała ich do licznych konkursów, mając przy tym osiągnięcia. To także rozwiązywanie problemów o charakterze wychowawczym. Podejmowała też działania na rzecz oświaty o charakterze regionalnym: to między innymi realizacja projektu „Orzełek i reszka”, także projekt grantowy, który wspólnie realizowałyśmy „mPotęga – matematyczne wyzwania”. Tych działań jest bardzo wiele. Ten wniosek składa się z siedmiu punktów, w których należało wykazać osiągnięcia koleżanki – mówi Elżbieta Śmigielska.

Co trzeba zrobić, żeby być tak wyróżniającym się nauczycielem?

- Trzeba pracować w taki sposób, żeby tę pracę wykonywać najlepiej jak się potrafi. Żeby być uśmiechniętym do dzieci, żeby czuć ich sukcesy, żeby niwelować porażki i żeby na co dzień ta praca sprawiała radość – mówi Julianna Krupa.

Coraz częściej się słyszy o tym, że nauczyciele porzucają pracę w szkole na rzecz lepiej płatnych zajęć. Dzieje się tak przede wszystkim w miastach, ale nie tylko. Julianna Krupa nie myśli jednak o takiej drodze dalszej kariery zawodowej.

- Ja przyszłam do pracy, bo lubię dzieci, lubię tę pracę. I ta praca zawsze sprawia mi radość. Myślę, że gdybym dzisiaj miała podjąć taką decyzję, mimo wszystko podjęłabym taką decyzję i znalazłabym się w szkole – mówi laureatka nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Julianna Krupa przyznaje, oceniając obecny system edukacji, że jest ciężko. Mówi też, że dzieci są trudniejsze niż kiedyś i borykają się z uzależnieniami od urządzeń elektronicznych: smartfonów i komputerów, co utrudnia im skupienie się na zajęciach i, że rodzice mają dla nich mało czasu. Ale dobry nauczyciel znajdzie sposób na to, żeby odciągnąć dzieci od elektroniki i zainteresować je czymś innym.

- Tylko ruch, aktywność, zabawy, gry planszowe. Cokolwiek, żeby to były działania z rodzicami, czy w szkole, czy poza lekcjami, SKS-y czy dodatkowe zajęcia. To jest fajna sprawa – mówi Julianna Krupa.

Swoim koleżankom i kolegom z branży radzi, żeby robić swoje, to, co się lubi i kochać tę pracę oraz dzieci, bo to jest najważniejsze. Bardzo istotne są też dobre relacje z rodzicami. Ważne są również umiejętność pracy zespołowej i wsparcie dyrekcji.

- Pani Julianna Krupa jest nauczycielem o bardzo wysokiej kulturze osobistej. To, co ją charakteryzuje w działaniu to spokój w tym działaniu. Zawsze jest otwarta, pomocna i wykonuje swoje działania profesjonalnie – chwali koleżankę Elżbieta Śmigielska.

Wręczenie nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odbędzie się dziewiętnastego października w Poznaniu.

Paprotnia: Dzisiaj podjęłabym taką samą decyzję

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ