Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Dla hospicjum i Marysi

06.10.2022 14:35


Wolontariusze podczas akcji Żonkil Nadziei

Już po raz czwarty wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie włączyli się do akcji charytatywnej „Żonkil Nadziei”, organizowanej przez Hospicjum im. świętego Jana Pawła II w Koninie.

Akcja była prowadzona drugiego października w krzymowskiej parafii. Po każdej Mszy świętej członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritas w Krzymowie zbierali od wiernych pieniądze, w zamian ofiarowując darczyńcom cebulki żonkili. Do akcji zaangażowało się piętnaścioro uczniów i czterech opiekunów, którym udało się zebrać dwa tysiące czterysta złotych.

- Pieniążki przekazaliśmy organizatorowi tej akcji, który oddaje je hospicjum. Te pieniądze następnie są przekazywane do zakupów jakichś potrzebnych artykułów dla ludzi przebywających w hospicjum, na podwyższanie standardów życia tych osób. Wiem, że z ostatniej akcji został stworzony ogród zimowy dla chorych, tak że to bardzo fajna pomoc. Myślimy, że przyczyniamy się do lepszych chwil tych ludzi – mówi Lidia Rusin, nauczycielka języka angielskiego w szkole podstawowej w Krzymowie i jedna z opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritas.

To jednak niejedyne działanie krzymowskich wolontariuszy. Niedawno przeprowadzili dwie akcje dla chorej Marysi, mieszkanki naszej gminy. Były to sprzedaż gofrów w szkole, która przyniosła tysiąc pięćset złotych oraz zbiórka pieniędzy przy kościele po Mszach świętych, zorganizowana ze Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety Gminy Krzymów. Podczas tych zbiórek udało się pozyskać cztery tysiące sto siedemdziesiąt trzy złote.

I to nie wszystko, bo na szkolnych wolontariuszy z Krzymowa czekają nowe wyzwania. W najbliższym czasie zorganizują akcję również dla mieszkańca naszej gminy, małego Arka, który urodził się z porażeniem mózgowym.

Krzymów: Dla hospicjum i Marysi

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ