Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Krzymów: Pierwsze pieniądze na dodatek węglowy

29.09.2022 13:48


Radni gminy Krzymów w sali obrad

Małą sesją budżetową można nazwać ostanie spotkanie radnych gminy Krzymów, ponieważ zajmowali się na niej właśnie zmianami w projekcie uchwały budżetowej na 2022 rok.

Pięćdziesiąta ósma sesja została zwołana na dwudziesty ósmy września. Najważniejszą rzeczą było przyjęcie do budżetu pieniędzy z dopłaty węglowej.

- Dostaliśmy te pieniądze, które i tak nie starczą na wszystkie złożone do tej pory wnioski, ponieważ wniosków złożonych jest ponad dwa tysiące, a środki, które przyjęliśmy do budżetu wystarczą na wypłatę tylko dla ponad dziewięciuset wniosków. (…) Mamy nadzieję, że do następnej sesji, która jest zaplanowana w październiku, te środki pojawią się znów i będziemy mogli je włączyć do budżetu – mówi Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.

Dodaje też, że w gminie trwa weryfikacja wniosków złożonych na dopłatę węglową.

- Ponieważ termin został wydłużony z trzydziestu dni do sześćdziesięciu i panie skrupulatnie weryfikują złożone wnioski. Do tej pory można było je składać na gospodarstwa domowe zamieszkałe w jednym budynku, mogły składać dwie rodziny. Ale po zmianach tego rozporządzenia, tej ustawy, będzie dopłata tylko na jeden adres. Czyli jeśli są dwie rodziny pod jednym adresem, jedno źródło ogrzewania, dodatek będzie wypłacany tylko na jeden wniosek, złożony jako pierwszy – mówi Leszek Staszak.

Radni musieli znaleźć też pieniądze na koszt obsługi rachunku bankowego, gdyż wzrósł on znacząco. Do tej pory wynosił około dziesięciu tysięcy złotych, teraz około osiemdziesięciu tysięcy.

Wszystkich, którzy chcieli śledzić obrady sesji przez internet spotkało rozczarowanie.

- Po otwarciu sesji okazało się, że nie jesteśmy słyszani. Byliśmy widoczni, ale nie można było jednak tego głosu uruchomić. W trakcie trwania sesji zarządziłem dwie przerwy techniczne, by można było ten sprzęt przywrócić do stanu używalności, jednak się to nie udało i od punktu czwartego cała sesja była nagrywana na dyktafonie, na nośnikach dźwięku. Wizja była na bieżąco. Jeśli uda nam się w późniejszym terminie podpiąć głos pod obraz, to będzie to zrobione – mówi Leszek Staszak.

Jeśli natomiast nie da się tego przeprowadzić, zostanie sporządzony szczegółowy protokół z obrad i będzie on do wglądu, aby osoby, które chciałyby się zapoznać z przebiegiem sesji, z wypowiedziami radnych, wójt i skarbnik gminy, miały taką możliwość.

Krzymów: Pierwsze pieniądze na dodatek węglowy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ