Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno: Termomodernizacja za jeden procent

29.09.2022 12:04


Termomodernizowana ściana starej remizy w Brzeźnie

Dzięki pieniądzom z rozliczenia jednego procenta podatku, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnie rozpoczęła termomodernizację starej remizy przy ulicy Głównej. W tym roku docieplone zostaną dwie ściany.

- Oczywiście nie idzie to tak szybko, jakbym sobie tego życzył, bo wiadomo, chodzi o środki, a w dzisiejszych czasach (...) te materiały są bardzo drogie. Ale zaczęliśmy docieplanie od szczytu remizy, czyli od strony ulicy Zdrojowej, zaczęliśmy od dwóch ścian. Środki na ten cel pochodzą głównie z rozliczenia jednego procenta, czyli tak naprawdę od wszystkich mieszkańców, którzy wspomogli nas w ten sposób i rozliczyli jeden procent na cel Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie – mówi Tomasz Opszalski, prezes tej jednostki.

Kwota nie jest mała, bo to dziesięć tysięcy sześćset sześćdziesiąt dwa złote. Do tego dwa tysiące złotych pochodzą od Starostwa Powiatowego w Koninie.

Na tym etapie ocieplony został fundament twardym styropianem XPS i folią kubełkową. Na ścianach pojawia się piętnastocentymetrowej grubości styropian, będą też położone siatka i klej.

- I myślę, że starczy nam jeszcze na rozpoczęcie struktury, czyli położenie struktury na tę ścianę – mówi Tomasz Opszalski.

Dwie ocieplane w tym roku ściany mają powierzchnię ponad stu metrów kwadratowych. W tym roku zostanie też zamontowana brama przemysłowa we frontowej części remizy. Jej zakup i montaż jest możliwy dzięki pieniądzom przekazanym w ubiegłym roku na ten cel z Funduszu Sołeckiego.

W przyszłym roku termomodernizacja będzie kontynuowana.

- W tym roku uzyskaliśmy pieniądze sołeckie w wysokości dwudziestu tysięcy. Myślę, że to będzie dobry początek, żeby tę inwestycję ruszyć, nie chcę powiedzieć, że zakończyć, bo tak, jak powiedziałem wcześniej, są bardzo drogie materiały – mówi Tomasz Opszalski.

Brzeźno: Termomodernizacja za jeden procent

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ