Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Wykonawca gotowy do podjęcia prac

27.09.2022 15:14


Fragment zamkniętej wieży widokowej na Złotej Górze

Lada dzień rozpocznie się remont wieży widokowej na Złotej Górze. - Wykonawca robót jest już gotowy do realizacji zadania – mówi Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

Przypomnijmy, wieża została zamknięta dla turystów w lipcu z powodu konieczności przeprowadzenia jej remontu i konserwacji.

- Wiemy, że trwało to jakiś czas, ale są to sprawy, które wymagają jednak przygotowania dokumentacji, zabezpieczenia pieniędzy w budżecie, więc ten proces musiał trwać. Później było postępowanie związane z poszukiwaniem wykonawcy. Pierwszy etap niestety był nieskuteczny, ponieważ oferty, które do nas spłynęły, były zbyt drogie, więc nie mogliśmy sobie pozwolić na tę naprawę. Dlatego też ogłoszono drugie postępowanie. W trakcie drugiego postępowania znalazła się firma, która zaoferowała wykonanie tężników, bo o tym w tej chwili mówimy w pierwszym etapie. Tężniki będą wykonane w tej chwili z metalu, więc będą, mam nadzieję, trwałe i będą przez lata służyły społeczeństwu – mówi Jacek Popielarz.

Wykonawca jest już gotowy do podjęcia prac. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyraziła zgodę na wjazd maszyn na teren Rezerwatu Złota Góra.

Wymiana tężników to pierwszy etap remontu i konserwacji obiektu.

- Gmina Krzymów złożyła wniosek o dofinansowanie z programu „Drewno jest z lasu”. Jest to program realizowany przez Lasy Państwowe i jest tu szansa na pozyskanie kwoty do stu tysięcy złotych netto i mamy nadzieję, że te pieniądze zostaną nam przyznane i zostaną przeznaczone na dalszy remont wieży widokowej, bo wiemy, że jest ona wykonana z drewna i takiej konserwacji, remontu wymaga. A z drugiej strony budżet gminy jest taki, jaki jest, więc przy tych kosztach, które wszyscy dostrzegamy i wiemy, że są one wysokie w tej chwili, pieniędzy na to bezpośrednio brakuje – mówi Jacek Popielarz.

Być może pierwszy etap remontu zakończy się jeszcze w październiku. Wtedy wejście na wieżę zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających.

Gmina przygotowuje się też do remontu i konserwacji podobnej konstrukcji w Paprotni.

- Mam nadzieję, że w budżecie gminy w roku 2023, bo w tym roku na pewno nie, znajdą się pieniądze, żeby również i tam tę wieżę zakonserwować. Bo chcielibyśmy cały czas, żeby te dwie wieże widokowe w gminie Krzymów funkcjonowały – mówi Jacek Popielarz.

Brzeźno: Wykonawca gotowy do podjęcia prac

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ