Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Sport i rekreacja


Rychwał: Były bezkonkurencyjne

26.09.2022 12:29


Żeńska drużyna z Kałku i wice wójt Roman Gęziak

Druhny z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałku zdeklasowały rywalki na dwunastych Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych i będą reprezentować powiat koniński, ale też gminę Krzymów, na etapie wojewódzkim zawodów.

Zawody powiatowe zostały zorganizowane dwudziestego czwartego września na stadionie miejskim w Rychwale. Wystartowało w nich piętnaście drużyn, dwanaście w grupie „A”, czyli męskiej i trzy w grupie „C”, żeńskiej.

Naszą gminę, poza druhnami z Kałku, reprezentowała też męska drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodnie. Obie zajęły wcześniej pierwsze miejsca w swoich kategoriach na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w tym roku odbyły się drugiego lipca w Kałku.

W Rychwale rywalizacja toczyła się tradycyjnie w dwóch dyscyplinach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Był też obowiązkowy pokaz musztry, jednak nie przyznawano za niego punktów, zatem nie miał wpływu na klasyfikację.

Po zakończeniu zmagań okazało się, że w grupie „C” druhny z Kałku zdeklasowały rywalki i wygrały wszystko, co było możliwe. Były najlepsze w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. W klasyfikacji generalnej miały więc zapewnione pierwsze miejsce (sto osiem i dziewięć dziesiątych punktu), drugie zajęły panie z OSP w Budzisławiu Kościelnym (sto dwadzieścia siedem i pięć dziesiątych punktu) i trzecie miejsce przypadło druhnom z OSP Patrzyków-Święte (sto dwadzieścia osiem i dziewięć dziesiątych punktu). Trzeba nadmienić, że w zawodach sportowo-pożarniczych im mniej punktów, tym wyższa lokata.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też druhowie z Głodna i tylko pechowa pomyłka odebrała im drugie miejsce.

W sztafecie byli najlepsi, uzyskując sześćdziesiąt jeden i sześć dziesiątych punktu. W ćwiczeniu bojowym też było dobrze, ale...sędziowie przyznali im dziesięć punktów karnych.

- Sztafeta fajnie, chłopaki pobiegli, każdy dał sto procent. Niestety, na ćwiczeniach bojowych nasz błąd techniczny, bo podnieśliśmy na końcu, na rocie pierwszej jak i drugiej lewą rękę, a jak się okazuje, w regulaminie jest prawa ręka, żeby podnieść i pokazać gotowość, żeby wodę puścić. No i niestety, głupie dziesięć punktów... Liczyliśmy, byśmy byli drudzy... No nie udało się w tym roku – mówi Szymon Czaja z OSP w Głodnie.

W klasyfikacji generalnej grupy „A” pierwsze miejsce zajęła OSP z Siąszyc, drugie zajęli druhowie z Lądku a trzecie drużyna z jednostki w Glinach.

Jako ostatnie zostały ocenione pokazy musztry. Według sędziów panie zaprezentowały ją lepiej niż panowie, ale bezkonkurencyjne okazały się ponownie druhny z Kałku.

- Po ich pokazie nawet publiczność na trybunach biła brawo – mówił sędzia główny zawodów, druh Ireneusz Ćwiek.

Zatem druhny z OSP w Kałku wygrały na tych zawodach wszystko.

- Szczerze mówiąc, to wielka satysfakcja. Mamy nadzieję, że podołamy temu wyzwaniu i damy radę, i damy fajny pokaz na zawodach wojewódzkich – mówi Wiktoria Golczyńska, dowódca drużyny żeńskiej z OSP w Kałku.

Zawody wojewódzkie odbędą się w przyszłym roku, najprawdopodobniej w Wągrowcu.

Rychwał: Były bezkonkurencyjne

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ