Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Rychwał: Jedni z najlepszych w powiecie

22.08.2022 09:36


Państwo Budni z dziećmi na scenie dożynek w Rychwale

Państwo Katarzyna i Waldemar Budni z Ladorudza są jednymi z laureatów konkursu Powiatowy Rolnik Roku, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Nagrody zostały wręczone dwudziestego pierwszego sierpnia podczas Powiatowo-Gminno-Parafialnych Dożynek w Rychwale.

Do konkursu zostało zgłoszonych dziewiętnaście gospodarstw przez urzędy gmin Rychwał, Grodziec, Rzgów, Sompolno, Stare Miasto, Wierzbinek, Ślesin, Golina, Krzymów i Kleczew oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego i Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim. Nominacje do nagrody otrzymało dziesięć gospodarstw, a nagrody pięć, wśród nich to należące do Katarzyny i Waldemara Budnych z Ladorudza.

Prowadzą oni gospodarstwo o powierzchni stu hektarów. Głównym kierunkiem produkcji jest bydło opasowe. Nowo powstały budynek pozwala na utrzymanie do dwustu sztuk zwierząt. Gospodarstwo jest całkowicie zmechanizowane, a także posiada monitoring w budynku inwentarskim. Maszyny, które zakupują do gospodarstwa państwo Budni, są częściowo finansowane z programów unijnych. Są to młodzi gospodarze, którzy stawiają na ekologię i zrównoważony rozwój, aby kolejne pokolenie mogło przejąć gospodarstwo w jak najlepszej kondycji.

Laureaci otrzymali statuetki Żniwiarza oraz nagrody i upominki od konińskiego starostwa, firm i instytucji działających dla rolnictwa i burmistrzów oraz wójtów gmin, z których pochodzą.

Katarzyna i Waldemar Budni mówią, że ich gospodarstwo na tle podobnych wyróżniają jego zmechanizowanie, dzięki czemu gospodarze znajdują też czas dla siebie i bezpieczeństwo.

- I staramy się, żeby było jeszcze bardziej nowoczesne i jeszcze bardziej bezpieczne – mówi Waldemar Budny.

Rychwał: Jedni z najlepszych w powiecie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ