Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Paprotnia/Krzymów: W intencji zdrowia i pokoju

19.08.2022 08:49


Pielgrzymi z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni

Dziś o siódmej rano z Paprotni wyruszyła piesza pielgrzymka do Lichenia. Pątnicy dotrą do licheńskiego sanktuarium około godziny szesnastej.

To już czwarte pielgrzymowanie do licheńskiego sanktuarium współorganizowane przez księdza Wojciecha Kaźmierczaka, proboszcza parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie, Warsztat Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie „Razem Aktywni” z Paprotni.

Sprzed siedziby warsztatu wyruszyły trzydzieści trzy osoby. To podopieczni placówki, ich rodziny, pracownicy warsztatu i jego przyjaciele. W Krzymowie dołączyła do nich grupa miejscowych parafian.

Trasa, poza Paprotnią i Krzymowem, wiedzie przez przeprawę promową w Piersku, później przez miejscowości Wysokie, Kramsk, Jabłków, Helenów do Lichenia. W każdej z tych miejscowości są zorganizowane punkty odpoczynkowe, ale na tych, którzy nie mieliby sił na przejście całej trasy, czekają busy i trzy samochody wojskowe z grupy Jana Czai.

W Licheniu o szesnastej zostanie odprawiona Msza święta, a po niej pielgrzymi wrócą do domów autokarem i busami.

Zawsze w przypadku pielgrzymek ważna jest intencja, z którą się idzie. Jaka towarzyszy pątnikom z Paprotni i Krzymowa?

- Zdrowie, bo to jest najważniejsze i każdy z nas tego potrzebuje, a w szczególności w tym momencie, gdzie to zdrowie może w każdej chwili nam uciec. A poza tym idziemy, no... czasy są trudne. Trudne i idziemy (w intencji – przyp. red.) o pokój. O pokój na świecie – mówi Dariusz Urbański, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni.

Paprotnia: W intencji zdrowia i pokoju

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ