Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: O ekologii w formie zabawy

18.08.2022 11:00


Dzieci w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie rozpoczęły się eko „Warsztaty z klimatem”. Bierze w nich udział piętnaścioro dzieci.

Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat z terenów wiejskich i potrwają z weekendową przerwą do dwudziestego czwartego sierpnia. Ich celem jest edukacja ekologiczna uczestników w formie zabawy i robienia eksperymentów. Każdy dzień ma inny temat. To między innymi woda, gleba, powietrze i roślinność. Przez cztery dni warsztaty będą się odbywać stacjonarnie, natomiast jeden zostanie poświęcony na wizytę w gospodarstwie ekologicznym. Będzie to Gospodarstwo Ekoagroturystyczne „Bliżej Natury” w Dąbrowie.

- Dzieci będą miały tam okazję wyrabiać ciasto, będą mogły piec chleb, ubijać masło, własnoręcznie gnieść płatki ze zboża z gospodarstwa oraz czeka ich wystawa i pokaz robótek ręcznych, wyszywanie haftem krzyżykowym i szydełkowanie. Będą też dodatkowe atrakcje i zabawy. Na przykład przejażdżka quadem, trampolina, strzelanie z łuku czy karmienie kaczek – mówi Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw organizacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, organizatorka warsztatów.

Warsztaty odbywają się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Między innymi dzięki temu dzieci otrzymały prezenty: plecaki, bidony, notatniki i ołówki oraz mają zapewnione drugie śniadanie i obiad.

- Zgłosiłam się na te warsztaty, bo myślałam, że po prostu będzie fajnie. Będzie zabawa i w ogóle, czyli będzie dobrze – mówi Nadia, jedna z uczestniczek.

Brzeźno: O ekologii w formie zabawy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ