Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Krzymów: Ta decyzja otwiera nowe możliwości

02.08.2022 13:09


Budynek Urzędu Gminy w Krzymowie

Decyzją Sądu Rejonowego w Koninie, gmina Krzymów stała się właścicielem części budynku, w którym mieści się urząd. Na wyrok w tej sprawie władze gminy czekały ponad dwa lata.

- Siódmego lipca 2020 roku złożyliśmy wniosek do Sądu Rejonowego w Koninie o stwierdzenie nabycia własności nieruchomości w drodze zasiedzenia. Kwestia dotyczy zasiedzenia połowy budynku, bo połowa, pewnie od dziś, tego nie wiem dokładnie, stała się właśnością jednostki OSP w Krzymowie. Ale myśmy wnioskowali o tę drugą część, na której posadowiony jest, czy urzęduje Urząd Gminy w Krzymowie. I właśnie dziś (drugiego sierpnia – przyp. red.) decyzją sądu z dwódziestego ósmego lipca zostało nam przyznane prawo nabycia własności nieruchomości przez zasiedzenie – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Ta decyzja otwiera szereg nowych możliwości.

- Nie mogliśmy ubiegać się o środki zewnętrzne przy modernizacji naszego urzędu. Mamy już koncepcję na rozbudowę Urzędu Gminy w Krzymowie, a między innymi na dostosowanie urzędu do przebywania w nim, czy poruszania się osób z niepełnosprawnością. Nie mogliśmy również zacząć budowy archiwum, które jest niezbędne, żebyśmy mogli przebudować urząd. Od dziś, myślę, że jeszcze odczekamy czternaście dni aż wyrok się uprawomocni i wtedy będziemy już mogli wcielać nasze marzenia w życie, a więc będziemy mogli precyzować je i myśleć o rozbudowie urzędu, o ile oczywiście wystarczy nam środków, tych jest zawsze za mało, niestety, no i przede wszystkim o budowie archiwum – mówi Danuta Mazur.

Należy przypomnieć, że Rada Gminy Krzymów już na początku roku przekazała część pieniędzy na budowę archiwum. Teraz urząd gminy zlecił przygotowanie dokumentacji. Gdy będzie znany kosztorys, to – jeśli pozwolą na to zasoby budżetowe – zostanie ogłoszony przetarg przynajmniej na modernizację budynku gospodarczego i adaptację go na potrzeby archiwum.

Krzymów: Ta decyzja otwiera nowe możliwości

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ