Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Borowo: Malarstwo i rozmówki angielskie

15.07.2022 10:55


Uczestniczka pleneru maluje obraz

W gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo trwa plener malarski. Zorganizowała go artystka Marlena Bocian-Hewitt na prośbę rodziców dzieci uzdolnionych plastycznie.

Plener trwa od jedenastego do piętnastego lipca. Uczestnicy mogą brać w nim udział codziennie lub w wybrane dni.

- Na początku uczyliśmy się rysunku i perspektywy, później perspektywy powietrznej, mieszanie barw, malowanie plamami, tak że takich wielkich podstaw artystycznych, których jest ciężko nauczyć w szkołach przy ławce, jeśli mamy czterdzieści pięć minut. Tutaj możemy malować przez osiem godzin, nad jednym obrazkiem pracować. Stylistyka jest dowolna – przyp. red.). Chociaż troszeczkę sugeruję dzieciakom, jak powinny malować. Próbuję ich nauczyć, żeby malowali na całym płótnie, na całej kartce. Czyli nie zaczynamy od detali, tylko malujemy na całej płaszczyźnie i potem dodajemy szczegóły na to – mówi Marlena Bocian-Hewitt.

Być może zostanie zorganizowana wystawa poplenerowa, ponieważ uzbierało się trochę i szkiców malarskich, i obrazów.

Wartością dodaną tego pleneru była możliwość szlifowania przez młodzież języka angielskiego.

- Mamy w gminie Krzymów native speakera i mamy rozmowy z dziećmi grupowe i indywidualne. Ten plener był tak zaplanowany, że głównie koncentrujemy się na malarstwie, na rysunku, a po południu mamy rozmowy, konwersacje po angielsku – mówi Marlena Bocian-Hewitt.

Uczestnicy pleneru rekrutowali się przede wszystkim z różnych miejscowości naszej gminy, ale była też jedna osoba z gminy Stare Miasto. Niektórzy malują już od kilku lat, inni talent malarski odkryli w sobie na plenerze. Wszyscy byli zadowoleni z jego przebiegu i miejsca, które określali mianem inspirującego.

Borowo: Malarstwo i rozmówki angielskie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ