Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Wieża z tymczasowym zakazem wstępu

14.07.2022 11:15


Oklejone taśmą schody na wieżę widokową w Brzeźnie.

Z powodu złego stanu technicznego, od kilku dni obowiązuje zakaz wstępu na wieżę widokową na Złotej Górze.

Wieża została oddana do użytku w 2014 roku. Przez ostatnie lata była naprawiana i konserwowana. Teraz jednak usterka jest poważniejsza.

- Drewno ma to do siebie, że jak jest nowe to ładnie wygląda, ale niestety wraz z upływem czasu pewne elementy się starzeją. I tak w tej chwili wyszło, że elementy, które wzmacniają nogi, czyli te główne posadowienia wieży, gdzieś tam wewnątrz spróchniały i w tym momencie nadają się do wymiany – mówi Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

Urząd gminy jest na etapie poszukiwania wykonawcy. Po konsultacjach z projektantem wieży rozważane są dwa warianty jej remontu.

- Jedno rozwiązanie jest takie, że wracamy do rozwiązania z drewnem. I tu chcieliśmy zmienić elementy, które były zastosowane z drewna sosnowego i zamontować elementy modrzewiowe. Takie starania czynimy, mamy już nawet wycenę tych elementów modrzewiowych. Ale również rozważamy taką możliwość, żeby wieża była stabilniejsza i wytrzymała wiele lat, żeby zastosować elementy stalowe. I tu też robimy rozeznanie rynku, mamy już jedną ofertę na wykonanie elementów stalowych. W tej chwili czekamy na drugą ofertę. To wszystko się toczy, więc potrzeba chwili czasu, chwili nie wiem jak długiej, żeby znaleźć wykonawcę, który zarówno zdemontuje elementy stare, jak i zamontuje nowe – mówi Jacek Popielarz.

Mimo wszystko warto wybrać się na spacer na Złotą Górę, szczególnie od strony strzelnicy w Potażnikach, gdzie znajduje się parking i wiata, pod którą można odpocząć lub się posilić, a przy drodze na szczyt jest umiejscowiona ścieżka edukacyjna opowiadająca o faunie i florze Złotej Góry. Warto dodać, że w naszej gminie jest zlokalizowana jeszcze jedna wieża widokowa, przy Centrum Sportów Ekstremalnych w Paprotni. I można ją zwiedzać.

Brzeźno: Wieża z tymczasowym zakazem wstępu

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ