Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Potażniki: Bawili się przednio

04.07.2022 12:56


Seniorzy tańczą w sali

Prawie dziewięćdziesiąt osób bawiło się drugiego lipca na Powiatowym Balu Seniora w Potażnikach.

Zorganizował go Klub Seniora Magnolia z Krzymowa w barze Pod Sosnami. Oprócz członków klubu z naszej gminy, na balu byli też seniorzy z gmin Ślesin, Golina, Skulsk i Kramsk. W sumie w sali było osiemdziesiąt sześć osób.

Zaproszenia były wysłane do wszystkich klubów seniora działających w powiecie konińskim, ale nie wszystkie na nie odpowiedziały.

- My już jesteśmy jednymi ze starszych i ze starszych klubów seniorów. I dużo ludzi takich, jak my, co żeśmy zakładali te kluby dziesięć lat do tyłu czy więcej, to tych ludzi niektórych już nie ma. Wchodzą młodzi, młodsze osoby od nas, ale mniej są zainteresowane. Oni by się rządzili swoimi prawami, nie takimi jak my, starsi seniorzy. Przypomnę jeszcze, ileś lat do tyłu bawiliśmy się też jako seniorzy w parku w Brzeźnie, pomagała nam wtedy pani dyrektor Urszula Kucharska ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, to nas było... dwieście dziewięćdziesiąt sześć bonów obiadowych wydałem. A teraz coraz mniej, coraz mniejsze zainteresowanie – mówią Zdzisława Pawlak, Przewodnicząca Klubu Seniora Magnolia w Krzymowie i Henryk Jackowski, współtwórca tego klubu.

W programie znalazły się przede wszystkim tańce przy muzyce serwowanej przez didżeja Henryka Walczaka, konkursy i dobre jedzenie, Wszystkim dopisywały doskonałe humory.

- Bawimy się bardzo dobrze. Konkursy bardzo się podobają, dobra jest muzyka i jedzenie. Towarzystwo fajne i co więcej potrzeba? - mówią członkinie klubu seniora z Krzymowa.

Bal zorganizował zarząd klubu Magnolia, przy dużej pomocy Henryka Jackowskiego.

- Bo Heniu, powiem szczerze, nie jest w zarządzie. (…) Ale naprawdę jest super facet. I bardzo dużo pomaga – mówi Zdzisława Pawlak.

Potażniki: Bawili się przednio

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ