Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Paprotnia: Decybelomierz wyłonił zwycięzców

27.06.2022 13:17


Samochody na pikniku w Paprotni

Liczni miłośnicy głównie samochodów i motorów o sportowym charakterze, przybyli na Piknik Motoryzacyjny, który odbył się dwudziestego szóstego czerwca przy Centrum Sportów Ekstremalnych w Paprotni.

Organizatorem tego wydarzenia był klub The Night Riders z Koła, ale skupiający w swoich szeregach również członków z innych miejsc Polski. Członkiem klubu może zostać każdy, kto ma odpowiednio przygotowany samochód.

- To znaczy felga, wydech. Nawet taki droższy samochód, nie musi być sportowy, może to być zwykły „maluszek”, ale przygotowany ładnie, pięknie, żeby wyglądał i ludzie mogli na niego popatrzeć – mówi Szymon Kawka, założyciel klubu The Night Riders.

Uczestnicy części konkursowej pikniku mogli wjeżdżać na parking przy Centrum Sportów Ekstremalnych od godziny czternastej. W sumie było to około stu pięćdziesięciu osób. Godzinę później impreza została oficjalnie otwarta i można było przeprowadzić zaplanowane konkursy: na najładniejsze samochód i motocykl, na najgłośniejszy wydech samochodu i motocykla oraz na najładniejszą felgę samochodową.

- Uczestnicy, którzy biorą udział w imprezie lub przyjeżdżają ludzie z okolicy, patrzą na te samochody i widzą tę felgę, i oceniają, że ta felga jest najładniejsza na całej imprezie. Na dany numerek dają odpowiedź i później będziemy zliczać, ile jest głosów na dany numerek, na felgę – mówi Szymon Kawka.

Podobnie wybierane były najładniejsze samochód i motocykl. W przypadku konkursu na najgłośniejsze wydechy, zwycięzców wyłaniał decybelomierz.

I tak: samochodem zlotu został volkswagen golf II (chociaż były też mustangi), motocyklem zlotu wybrano kawasaki z-1000. Konkurs na najładniejszą felgę wygrał volkswagen golf V. Najgłośniejszy wydech wśród motorów miał niebieski harley – 133,6 decybela, a wśród samochodów mustang – 135,1 decybela.

Organizatorzy zapewnili wszystkim chętnym ciepłe kiełbaski. Każdy mógł też wziąć udział w głosowaniach i bawić się przy muzyce serwowanej przez didżeja.

Piknik wsparli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni, zapewniając zabezpieczenie miejsca imprezy oraz, w razie potrzeby, udzielenie pierwszej pomocy. I tak się stało w jednym przypadku. Kiedy pewna osoba lekko osłabła z powodu nasłonecznienia, strażacy udzielili jej stosownej pomocy.

Poza tym i starsi, i młodsi, mogli obejrzeć wóz strażacki.

Paprotnia: Decybelomierz wyłonił zwycięzców

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ