Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów/Konin: Podziel się z muzeum historią

20.06.2022 08:36


Logo Muzeum Okręgowego w Koninie

Dział historyczny Muzeum Okręgowego w Koninie poszukuje materiałów historycznych dotyczących Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie. Poniżej publikujemy prośbę jednego z muzealników.

Szanowni Państwo,

jestem pracownikiem Muzeum Okręgowego w Koninie i poszukuję materiałów na temat OSP w Krzymowie. Obecnie oczytuję się z tematem oraz prowadzę kwerendę archiwalną m. in. w Archiwum Państwowym w Koninie, wkrótce także w archiwach w Poznaniu, Łodzi i być może w Warszawie. Interesuje mnie okres od założenia krzymowskiej straży (1917 r.) do II wojny światowej, choć nie wykluczam badań także późniejszego okresu. Źródła archiwalne mają z reguły to do siebie, że stanowią materiał do analizy i prawie w zupełności pozbawione są dokumentacji wizualnej. Ja zaś z kolei swoją przyszłą publikację chciałbym maksymalnie ubogacić w różnego rodzaju zdjęcia, plany, mapy itd. W tym celu kieruję do Państwa zapytanie, czy jest możliwość, aby na stronie internetowej gminy Krzymów można było umieścić krótką informację, w której znalazłaby się prośba do mieszkańców gminy o przekazywanie wszelkich materiałów dot. OSP w Krzymowie (materiały po sfotografowaniu czy zeskanowaniu trafiałyby z powrotem do ich posiadaczy, choć można je również przekazać do Muzeum Okręgowego w Koninie – to już wymaga indywidualnego uzgodnienia).

 Łączę wyrazy szacunku,

Jakub Ordon

Dział Historyczny

Muzeum Okręgowe w Koninie

ul. Muzealna 6, 62-505 Konin

www.muzeum.com.pl

jakub.ordon@muzeum.com.pl

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ