Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Nowa strategia, nowe pomysły

13.06.2022 10:35


Spotkanie konsultacyjne w Krzymowie

Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia” organizuje w należących do niej gminach spotkania konsultacyjno-warsztatowe na temat nowej strategii rozwoju na lata 2023-2027.

W naszej gminie takie spotkanie odbyło się dziewiątego czerwca w Krzymowie. To będzie trzecie rozdanie finansowe w historii stowarzyszenia. Gmina Krzymów jest jednym z siedmiu członków tej organizacji. W tej chwili określany jest jej budżet na lata 2023-2027. Najprawdopodobniej będzie on podobny do ostatniego i wyniesie około siedmiu milionów złotych przeznaczonych na siedem gmin. Bardzo możliwe, że zostanie on rozszerzony o dodatkowe fundusze z Europejskiej Fundacji Rozwoju i Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki czemu będzie można aplikować o dodatkowe pieniądze.

- I co jest ważne w tym momencie, przed napisaniem Lokalnej Strategii Rozwoju, żeby mieszkańcy każdej z gmin będącej członkiem stowarzyszenia, przymierzyli się do napisania swoich pomysłów. Tak zwane arkusze pomysłów już w najbliższym czasie będą opublikowane na stronie „Stowarzyszenia Wielkopolska Wschodnia” i zapraszam do tego, żeby państwo odwiedzali tę stronę, taki arkusz ściągnęli, czy arkusze ściągnęli i wypełniali wszystkie swoje pomysły, jakie macie w głowie. Oczywiście w miarę możliwe do realizacji – mówi Jacek Popielarz, Wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia”.

Spotkanie w Krzymowie było poświęcone temu, żeby powiedzieć, na co pieniądze mogą być przeznaczone. Warto przypomnieć, że gmina Krzymów wcześniej korzystała z pieniędzy z dwóch ostatnich rozdań finansowych, dzięki czemu były prowadzone większe i mniejsze inwestycje. Między innymi budowa wieży widokowej w Paprotni, remonty boisk w Paprotni i przy szkole w Brzeźnie, remont świetlicy w Rożku, remont podłogi i sufitu w świetlicy w Paprotni oraz sporo mniejszych inwestycji, jak place zabaw czy siłownie zewnętrzne.

- A teraz czekamy na nowe pomysły związane i z rekreacją, i z turystyką, i z kulturą, i liczymy na to, że może ktoś ma pomysł na nowe szkolenia, nowe warsztaty związane z rozwojem lokalnej społeczności, jakiś lokalny produkt może wypromować. Tak że jest tych pomysłów bardzo dużo – mówi Jacek Popielarz.

Ale zawsze może być ich więcej. Dlatego warto skorzystać z arkuszy pomysłów. Gdy zostaną opublikowane, od razu o tym poinformujemy.

Spotkanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.1 „Wparcie przygotowawcze” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Krzymów: Nowa strategia nowe pomysły

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ