Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Edukacja


Krzymów: Programują, bawią się i uczą

26.05.2022 15:44


Przedszkolaki na zajęciach z robotyki

Oddziały przedszkolne z Krzymowa otrzymały grant na zajęcia dodatkowe z robotyki. Projekt jest realizowany od trzeciego stycznia i potrwa do dziesiątego czerwca.

W ramach konkursu grantowego „Na dobry początek” XIV edycja 2021 Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego udało się pozyskać czternaście tysięcy siedemset osiemnaście złotych i sześćdziesiąt sześć groszy na pomoce dydaktyczne oraz zajęcia dodatkowe z robotyki. Dzięki czemu dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie biorą udział w programie „Manipuluję, koduję, programuję”. Przedszkolaki mają możliwość działania z takimi urządzeniami jak: robot Bee-Bot, Blue-Bot, Botley, Photon, mRanger, klocki Robo Robo, Genibot, Makeblock-mtiny Coding, tablet z aplikacjami sterującymi roboty.

- Początkowo przedszkolaki zapoznawały się z tajnikami programowania. Pierwszym etapem nauki były zajęcia wprowadzające do programowania i kodowania np.: Sudoku, Labirynty, Memory, zabawy z matą do kodowania i kolorowymi kubeczkami. Drugim etapem były zajęcia z budowania robotów z klocków i ich programowanie. W trakcie realizacji projektu, we współpracy z rodzicami odbyła się realizacja takich wydarzeń jak: „Zaprogramuj zdrowie”, „Marzę, myślę, konstruuję”, „Rysuję, maluję, koduję”. Za aktywny udział w tych projektach dzieci zostały nagrodzone – mówi Renata Pocztowska, nauczyciel w szkole podstawowej w Krzymowie, w oddziałach przedszkolnych.

W zajęciach z robotyki brał udział absolwent krzymowskiej szkoły, Sebastian Mrowicki, który ukończył studia o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Przedszkolaków odwiedzili też wójt Danuta Mazur i Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

Zajęcia prowadzone są przez wychowawców grup: Anetę Jóźwiak, Milenę Szczepańską, Dominikę Drapałę, które w ramach pozyskanych środków wzięły udział w szkoleniach rozwijających ich kompetencje tym zakresie. Inicjatorem grantu Renata Pocztowska.

Zajęcia z robotyki sprzyjają rozwojowi zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Trenują skupienie i strategiczne myślenie oraz planowanie działań w czasie. Wspierają zarówno myślenie ścisłe, logiczne, jak i twórcze. Oprócz tego zajęcia są okazją do podnoszenia kompetencji społecznych – uczą pracy w grupie i konstruktywnego rozwiązywania problemów.

Przedszkolak Robert zrobił z koleżankami i kolegami robota Photona.

- On jeździ, zmienia kolory czułek i oczu i umie wydawać różne dźwięki oraz odgłosy zwierząt i sygnałów – mówi wraz z kolegami.

Dzieciom zajęcia bardzo się podobają. Mówią, że nauka programowania nie była trudna.

- My naprawdę wszystko umiemy – mówi jeden z przedszkolaków.

Krzymów: Programują bawią się i uczą

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

pdf
Fundacja BGK
Typ: pdf Rozmiar: 0.01 Mb
PDF
pdf
Na dobry początek
Typ: pdf Rozmiar: 0.01 Mb
PDF
<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ