Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Edukacja


Brzeźno: Pomaga w odbieraniu bodźców ze świata

20.05.2022 15:09


Sala sensoryczna w Brzeźnie

Od września ubiegłego roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie działa sala sensoryczna. Co prawda nie jest jeszcze do końca wyposażona, ale dzieci mogą już z niej korzystać.

Sala powstała z dotacji celowej na przekształcenie pomieszczeń, które były pomieszczeniami nieużytkowymi na sale dydaktyczne. Szkołę wsparł w tym zakresie Urząd Gminy w Krzymowie. Za otrzymaną dotację zakupiony został sprzęt o wartości około dwudziestu tysięcy złotych. Wcześniej pracownicy placówki pomalowali pomieszczenie i przygotowali je do zmian.

- Ale to jeszcze nie ostatnie słowo. Będziemy w ramach oszczędności i współpracy ze sponsorami jeszcze ją doposażać. Ta sala jest bardzo potrzebna tym bardziej, że jeszcze w tej chwili mamy nauczyciela, który już kończy studia podyplomowe w zakresie integracji sensorycznych. Poza tym mamy nauczycieli, którzy mają studia w zakresie gimnastyki korekcyjnej i na pewno ta sala będzie wykorzystana i będzie służyła uczniom, aby poprawić ich ogólną sprawność i kompetencje szkolne – mówi Urszula Kucharska, dyrektor szkoły.

Sala składa się z dwóch pomieszczeń. Jedno służy młodszym dzieciom do integracji sensorycznej, druga, dzieciom starszym, do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych. W pomieszczeniach znajdują się klatka, do której można przywiesić różnego rodzaju platformy, huśtawki. Są tunele, piłki, ścieżka sensoryczna, zjeżdżalnia, a w pracowni dla dzieci starszych są gry, różnego rodzaju sprzęty manualne, sensoryczne piaski i różnego rodzaju faktury. W sali na zajęciach może przebywać maksymalnie pięć osób, chociaż w przypadku przedszkolaków może być ich trochę więcej.

- Z terapii sensorycznej powinny korzystać małe dzieci. Dobrze, jak jest zlecenie, żeby dziecko chodziło na integrację sensoryczną(...) dzieci, które mają orzeczenia o niepełnosprawności i mają zalecenia do integracji sensorycznej – mówi Magdalena Wojciechowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

A czemu służy terapia sensoryczna?

- Dzieci są zbyt mocno nabodźcowane albo niedostymulowane i ta sala ma pomóc im w odbieraniu bodźców ze świata, zmysłów – mówi Magdalena Wojciechowska.

Brzeźno: Pomaga w odbieraniu bodźców ze świata

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ