Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Sport i rekreacja


Brzeźno: Festiwal Biegowy

10.05.2022 13:31


Biegacze na drugim półmaratonie Złota Góra w Brzeźnie

Już nie Złota Góra Run lecz Festiwal Biegowy Złota Góra. Tak będzie od tego roku brzmieć nazwa półmaratonu i towarzyszących mu biegów oraz imprez organizowanych przy tej okazji w Brzeźnie.

- Chcemy pokazać, że Złota Góra jest miejscem miłego i super dobrego spędzania czasu przede wszystkim biegowego, ale również inaczej rzeczywiście można tam spędzać czas i rowerowo, i chociażby na spacerach, ale tak naprawdę rozwijamy markę półmaratonu Złota Góra, który teraz rzeczywiście będzie promowany przez Festiwal Biegowy Złota Góra – mówi Adam Gapski, współorganizator tego wydarzenia.

Nowością będzie dodatkowy bieg na dziesięć kilometrów. Poza tym w programie pozostają dotychczasowe biegi, czyli półmaraton, jako ten kluczowy oraz bieg rekreacyjny na trzy kilometry, który jest jednocześnie biegiem charytatywnym.

- Z tego biegu całe wpisowe jest przekazywane na podopieczną naszej fundacji (Fundacji doktora Erazma Pietrygi – przyp. red.), Basię, czyli każdy, kto się zapisze na bieg rekreacyjny i spróbuje swoich sił w tym biegu, to całe wpisowe jest przeznaczone na leczenie tej dziewczynki. A teraz trzecim elementem jest bieg na dziesięć kilometrów, ponieważ wielokrotnie były pytania, czy coś będzie dla biegaczy, którzy nie są jeszcze przygotowani na tak długi dystans, jakim jest półmaraton. No i wreszcie dojrzeliśmy do tego pomysłu, że przy trzeciej edycji półmaratonu Złota Góra, a jednocześnie już Festiwalu Biegowego Złota Góra, będzie bieg na dziesięć kilometrów – mówi Adam Gapski.

Co więcej? Organizatorzy planują zaproszenie kogoś bardzo znanego, jednak nie chcą jeszcze mówić o nazwiskach. Ma o to zadbać prezes fundacji, profesor Marek Pietryga.

Poza biegami, festiwal ma promować zdrowe odżywianie się i zdrową żywność. Prawdopodobnie więc pojawią się stoiska ze zdrowym jedzeniem, ale też miejsca edukacyjne i poradnicze, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł poznać informacje na temat zdrowego odżywiania się.

Trzecia edycja półmaratonu jest zaplanowana na jedenasty września, oczywiście na stadionie Ludowo-Młodzieżowego Klubu Sportowego Czarni Brzeźno.

Trwają już zapisy na stronie www.online.datasport.pl Należy wejść w zakładkę Mapa Imprez, na mapie znaleźć Festiwal Biegowy – Złota Góra 2022 i zapisać się.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy pięćset sześćdziesiąt miejsc. Z tego dwieście na bieg rekreacyjny, sto sześćdziesiąt dla biegu na dziesięć kilometrów i dwieście miejsc na półmaraton. W przypadku większego zainteresowania, być może organizatorzy powiększą liczbę miejsc na listach startowych.

Współorganizatorem wydarzenia Urząd Gminy w Krzymowie.

Brzeźno: Festiwal Biegowy w Brzeźnie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ