Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Sport i rekreacja


Ladorudz: Puchar dla debiutanta

09.05.2022 14:17


Wędkarze po zawodach

Dużą niespodzianką zakończyły się pierwsze w tym roku zawody spinningowe zorganizowane przez Koło Wędkarskie nr 39 Szczupak w Brzeźnie. Wygrał je debiutujący wędkarz i jednocześnie nowy członek koła, Damian Wróbel.

Zawody zostały rozegrane ósmego maja w Ladorudzu, w sąsiedztwie przeprawy promowej. Stawiło się na nie czternastu wędkarzy.

- Co uznajemy za sporą liczbę, ponieważ spinningistów jest troszeczkę mniej niż gruntowców, spławikowców w naszym kole, ale cieszymy się bardzo z ich postawy – mówi Tomasz Żółtek, Prezes Koła Wędkarskiego nr 39 Szczupak w Brzeźnie.

Na czym polega spinning?

- Polega na używaniu sztucznej przynęty do łowienia ryb drapieżnych. Tutaj jest to kluczowe, żeby to była sztuczna przynęta, nie naturalna. I ta metoda polega na wyrzucaniu tej przynęty do rzeki, do wody oraz zwijaniu żyłki – mówi Tomasz Żółtek.

Zawody zakończyły się niespodzianką. Nagrodę-puchar otrzymał tylko jeden wędkarz. I to nie dlatego, że tylko on złowił rybę. Pozostali po prostu nie mieli szczęścia do wielkości złowionych ryb. Tego dnia brały tylko szczupaki, a prawo zabrania łowienia tej ryby, jeśli jej długość nie przekracza pięćdziesięciu centymetrów. Damian Wróbel, zwycięzca turnieju, wyciągnął z Warty szczupaka o długości pięćdziesięciu jeden centymetrów i tylko jego ryba liczyła się w tych zawodach.

Zwycięzca jest debiutantem w zawodach wędkarskich i świeżo upieczonym członkiem koła wędkarskiego z Brzeźna.

- To pierwszy raz w życiu, jeśli chodzi o takie zawody. Szczupak to moje pierwsze koło wędkarskie. Za dzieciaka dużo wędkowałem z dziadkiem i rodzicami. Jeśli chodzi o spinning, to za dzieciaka dziadek pokazał mi kilka rzutów – mówi Damian Wróbel.

Kolejne zawody wędkarze z gminy Krzymów chcą zorganizować piątego czerwca na Kanale Ulgi w Koninie.

- Jednak tutaj mamy małe zastrzeżenie, że to, czy one odbędą się właśnie tam, będzie zależeć od stanu wody, ponieważ teraz woda na rzece delikatnie zmniejsza się. Więc jeżeli nie będzie tam wody, to będziemy musieli wytypować inne łowisko. Oczywiście tak jak zawsze, wędkarze będą poinformowani za pomocą SMS-ów – mówi Tomasz Żółtek.

Ladorudz: Puchar dla debiutanta

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ