Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno: Nagrody za wkład w rozwój gminy

09.05.2022 12:39


Laureaci w kategorii kultura z wójt i Przewodniczącym Rady Gminy Krzymów

Po dwóch latach pandemicznej przerwy, do kalendarza wydarzeń wróciła Gala Gminy Krzymów. W tym roku uroczystość została zorganizowana szóstego maja, tradycyjnie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Gości gali przywitali wójt Danuta Mazur i Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.

- Nasza gala narodziła się z potrzeby podziękowania i uhonorowania tych z państwa, którzy w niełatwych przecież czasach rozwijają swoje firmy, rozwijają swoje pasje, jednocześnie dostrzegają innych, obdarzają ich tym, co mogą najbardziej – mówiła Danuta Mazur.

Wójt przypomniała też najważniejsze inwestycje poczynione przez gminę w dwóch ostatnich latach. Tymczasem Leszek Staszak w swoim wystąpieniu nawiązał do pandemii.

- Pandemia nie tylko ograniczyła kontakty międzyludzkie, ale dała się we znaki niemal całej gałęzi społecznej. Jej skutki, na szczęście nie zawsze zdrowotne, odczuliśmy wszyscy. Wiemy jednak, że dla państwa nie był to czas stagnacji, ale dla wielu czas jeszcze bardziej wytężonej pracy, by utrzymać przedsiębiorstwo, by zapewnić dzieciom warunki do nauki, nieść pomoc potrzebującym. Dziś stajemy mądrzejsi i zbudowani tymi wszystkimi doświadczeniami, które często były dla nas sprawdzianem naszej kreatywności, empatii czy właśnie przedsiębiorczości. To powody, dla których dzisiejsza gala jest szczególna. Podsumowuje bowiem nie tylko miniony rok, ale cały okres pandemii – mówił Leszek Staszak.

Podczas szóstej Gali Gminy Krzymów zostały wręczone wyróżnienia w aż ośmiu kategoriach.

BIZNES

W tej kategorii samorząd uhonorował osoby, które przez dwadzieścia pięć lat prowadzą na terenie gminy Krzymów działalność gospodarczą, która nie tylko przyczynia się do rozwoju gospodarczego małej ojczyzny, ale często również wykracza poza jej granice, stając się swoistą wizytówką gminy.

Nagrody-statuetki w kategorii Biznes otrzymali: Elżbieta Sękowska, Władysław Kurtyka, Łukasz Kurtyka, Teresa Matuszak, Janusz Kasprzyk, Jerzy Frątczak, Jerzy Andrzejak, Mirosław Zawadka, Iwona Dębińska, Mariola Sipa, Romuald Frankowski i Anna Kluska-Madej.

- Bardzo dziękuję za to piękne wyróżnienie. To wyróżnienie to jest nasza długoletnia praca, szczególnie wyróżnienie dla mnie i dla naszych pracowników firmy Galwa-Met. Otrzymywaliśmy wiele nagród, ale ta nagroda jest dla nas bardzo ważna, ponieważ otrzymujemy ją, kiedy obchodzimy dwudziestopięciolecie naszej działalności gospodarczej w gminie Krzymów – mówił Romuald Frankowski.

SPORT

W tej kategorii nagrodzeni zostali mieszkańcy gminy osiągający sukcesy w swoich dyscyplinach, dalece wykraczający poza ramy regionu konińskiego. Nagrody otrzymali młodzi lekkoatleci Dawid Robakowski i Jakub Milczuk oraz Zbigniew Biernacki, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Brzeźnie wraz z drużyną unihokeistek.

- Tu jest mowa o drużynie, to może wspomnę jaka to jest drużyna. Drużyna dziewcząt unihokeja, która zdobyła wicemistrzostwo Wielkopolski. Pokonała nas tylko szkoła z Poznania. W tym roku też może mogliśmy daleko zajść, ale niestety. Po awansie do finału rejonowego nastąpiło wykluczenie z dalszych rozgrywek przez kwarantannę i uniemożliwiło nam może też odniesienie takiego dużego sukcesu jak w 2020 roku – mówił Zbigniew Biernacki.

Za nagrody dziękowali też lekkoatleci.

- Bardzo dziękuję za wyróżnienie, za zaproszenie tutaj. Chciałbym podziękować mojej rodzinie za wsparcie. Chciałbym podziękować też wszystkim ludziom, którzy mnie w tym, co próbuję osiągnąć w karierze zawodowej sportowca. Chciałbym podziękować Bartłomiejowi Wiśniewskiemu, mojemu pierwszemu trenerowi, że mnie wprowadził w to, moim kolegom, którzy mnie zmotywowali, Jakubowi Milczukowi przede wszystkim też – mówił Dawid Robakowski.

- Ja po prostu podziękuję – wtórował mu Jakub Milczuk.

SPOŁECZNIK

W tej kategorii władze gminy honorują osoby i organizacje, które prężnie działają na jej terenie, których praca wykracza poza standardowe ramy. Nagrody otrzymały Urszula Kucharska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepidle- przewodnicząca Barbara Zomer i Kamila Oblizajek, Drużynowa 25. Drużyny Harcerskiej Włóczykije i gromady zuchowej Muminki z leśnej dolinki w Krzymowie.

STRAŻAK

To nowa kategoria, która ma uhonorować mieszkańców, którzy są aktywnymi członkami Ochotniczych Straży Pożarnych, a ich aktywność przekłada się na liczbę udziałów akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz duże zaangażowanie w życie swojej jednostki. Nagrody w tej kategorii otrzymali Marta Pawlak z OSP w Paprotni i Bartosz Grabowski z OSP w Brzeźnie.

KULTURA

W tej kategorii samorząd honoruje osoby, które oprócz posiadania wielkich talentów, potrafią je jeszcze pielęgnować i swoją pasją zarażać innych. Nagrody otrzymały Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i skrzypaczka Marta Pocztowska.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, ale z tego miejsca gorąco chciałabym podziękować wszystkim osobom, które współpracują ze mną, współpracowały przez te trzy i pół roku i współtworzyły z nami projekty kulturalne, na które pozyskaliśmy sporo środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego... i Sportu nawet w jednym roku czy z Narodowego Centrum Kultury – mówiła Danuta Pydyńska.

NAGRODA HONOROWA

Nagrodę tę otrzymał Roman Gęziak, zastępca wójt gminy Krzymów, wcześniej zastępca wójta Tadeusza Jankowskiego za to, że od kilkudziesięciu lat stanowi filar lokalnego samorządu. Jest jednym z najdłużej pracujących samorządowców w naszym regionie. Przyczynia się do rozwoju gminy, doskonale ją znając.

- Dziękuję uprzejmie. Jestem tak zdziwiony, że w takiej tajemnicy to wszystko było utrzymane, że naprawdę jestem bardzo zdziwiony. Byłem blisko organizacji, ale wszyscy wiedzieli oprócz mnie. (…) Postaram się, jak tylko zdrowie pozwoli, tak długo jeszcze współpracować z panią wójt – mówił Roman Gęziak.

Nagrodę wręczał między innymi były wójt, Tadeusz Jankowski.

- Też chciałem koledze pogratulować, tym bardziej że praktycznie ten samorząd to my trzydzieści dwa lata temu razem zaczynaliśmy – mówił wójt senior.

SPONSOR

Władze gminy uhonorowały właścicieli firmy, która na stałe wpisała się w krajobraz gminy, a jej marka znana jest obecnie w całej Polsce, ale też poza jej granicami. Firma odpowiedzialna społecznie, zawsze chętnie wspiera lokalne i ponadlokalne inicjatywy. Nagrodę w tej kategorii otrzymali Iwona i Marek Darulowie, właściciela Firmy Kupiec. W ich imieniu nagrodę odebrała Dyrektor Marketingu firmy, Kamila Kurzawa.

- W imieniu zarządu i pracowników naszej firmy, Firmy Kupiec, pragnę bardzo serdecznie podziękować za tak zacną nagrodę. To dla nas bardzo ważna nagroda tym bardziej, że w tym roku Firma Kupiec obchodzi trzydziestopięciolecie, a filozofią naszej marki jest „Zdrowa radość życia”. „Zdrowa radość życia” to również społeczna odpowiedzialność biznesu, dlatego tak ważne dla nas jest wsparcie lokalnych inicjatyw i tej małej ojczyzny, z której się wywodzimy – mówiła Kamila Kurzawa.

NAGRODA ZA DYNAMICZNY ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTWA

W tej kategorii władze gminy postanowiły nagrodzić firmę, która z roku na rok odnotowuje coraz większy progres w swoich działaniach, udowadniając, że dzięki wytrwałości, pracy, uporowi, można z małego przedsiębiorstwa stworzyć pokaźnych rozmiarów biznes. Nagrodę otrzymał Tomasz Goździk – PHU Tombig.

- Jest mi niezmiernie miło, że firma Tombig może uczestniczyć w dzisiejszej gali. Ta nagroda, to wyróżnienie jest dowodem na to, że ciężka praca, trud, wysiłek włożone w rozwój firmy, w tworzenie nowych miejsc pracy jest doceniane – mówił Tomasz Goździk.

Na zakończenie szóstej Gali Gminy Krzymów wszyscy uczestnicy spełnili toast za pomyślność tej małej ojczyzny.

Uroczystość uświetnił muzycznie zespół Główny Zawór Jazzu, prezentujący współczesne przeboje muzyki popowej i rockowej w jazzowych aranżacjach, a poprowadził ją Janusz Lipiński.

Brzeźno: Nagrody za wkład w rozwój gminy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ