Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg


Paprotnia: Prace idą zgodnie z planem

28.04.2022 13:39


Wót Danuta Mazur i kierownik budowy przy powstającej drodze

Prace przy budowie drogi Stare Paprockie Holendry-Depaula-Paprotnia przebiegają zgodnie z planem. Obecnie kładziona jest pierwsza warstwa masy bitumicznej w zachodniej części ulicy Kupieckiej w Paprotni.

Dokładnie dwudziestego siódmego kwietnia ubiegłego roku, gmina Krzymów otrzymała promesę na dofinansowanie do budowy tej drogi. Dwunastego lipca została podpisana umowa i dopiero wtedy gmina mogła włączyć pieniądze do budżetu i ogłosić przetarg, w którym został wyłoniony wykonawca.

- Jest to firma, która szuka rozwiązań, a nie szuka konfliktów, z którą nam, jako włodarzom gminy, współpracuje się bardzo dobrze. I myślę, że mieszkańcy ulicy Kupieckiej, jak również całej Paprotni i nie tylko, którzy zawsze narzekali na ruch TIR-ów, że to jest takie uciążliwe dla nich, wreszcie od TIR-ów z tamtej strony miejscowości Paprotnia odpoczną, a Firma Kupiec będzie się cieszyła, że nie musi się wstydzić drogi, po której dojeżdżają kontrahenci z różnych części świata. Również to jest dla gminy Krzymów ogromna radość, że to kolejna droga o dobrych parametrach, która, myślimy, że przez wiele lat, będzie służyła mieszkańcom – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Obecnie w zachodniej części ulicy Kupieckiej jest rozkładana warstwa podbudowy bitumicznej. Na tym odcinku prace bitumiczne mają zostać zakończone do połowy maja.

- Jeszcze zaczęliśmy roboty na drodze krajowej. Tam będzie przebudowywane całe skrzyżowanie. Będą prawoskręty, lewoskręty i wyspy kanalizujące. Do końca maja, mam nadzieję, że uda się nam to wykonać – mówi Dariusz Narożny, kierownik budowy.

Według jego zapowiedzi, cała inwestycja ma być zakończona najpóźniej do piętnastego czerwca.

Paprotnia: Prace idą zgodnie z planem

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ