Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Festiwal po raz drugi

27.04.2022 10:00


Plakat reklamujący festiwal

Po sukcesie pierwszego Festiwalu Dobrej Piosenki, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie rok temu, w tym roku odbędzie się jego druga edycja. Wkrótce rozpoczną się pierwsze eliminacje.

Bo festiwal składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to eliminacje wstępne, które zostaną przeprowadzone do końca maja w szkołach podstawowych działających w gminie Krzymów.

- Liczymy na współpracę podobnie jak w ubiegłym roku. Szkoły ochoczo współpracowały z nami i zorganizowały takie eliminacje. Niektóre z nich w reżimie sanitarnym były przeprowadzone, niektóre zdalnie, ale dzięki tym eliminacjom wyłonione zostały dzieciaki, które zaśpiewały na naszym koncercie finałowym – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, pomysłodawczyni imprezy.

Drugą częścią festiwalu są warsztaty wokalne. Odbędą się one siedemnastego i osiemnastego czerwca w GOK-u. Wezmą w nich udział wokaliści zakwalifikowani do koncertu finałowego. Zwieńczeniem tych działań będzie koncert galowy, który jest zaplanowany na dziewiętnasty czerwca.

Podobnie jak rok temu, Festiwal Dobrej Piosenki otrzymał dofinansowanie z Fundacji PZU.

- Po raz drugi otrzymaliśmy ogromne wsparcie, jeszcze większe niż w ubiegłym roku. (…) To oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze, że pierwsza edycja tego festiwalu spodobała się naszemu partnerowi i (po drugie – przyp. red.) w pełni zaakceptował sprawozdanie z tego naszego festiwalu, które mu dostarczyliśmy. W tym roku wnioskowaliśmy o dwa razy większą kwotę i o taką kwotę, o jaką wnioskowaliśmy, jesteśmy bogatsi. Partnerem również jest Powiat Koniński, który ufunduje statuetki dla zwycięzców tego koncertu – mówi Danuta Pydyńska.

Dzięki większemu budżetowi, z pewnością festiwalowe nagrody będą ciekawsze. Poza tym zostanie on zorganizowany z jeszcze większym rozmachem.

- Już w tamtym roku mocno promowaliśmy ten festiwal. Mieliśmy środki finansowe na plakaty, na foldery, które przedstawiały sylwetki naszych młodych artystów, na baner, który był piękną scenografią. To są wszystko koszty niemałe. I w tym roku również mamy zamiar w ten sposób promować nasz festiwal, z podwójną ilością plakatów, z podwójną ilością informacji na stronie internetowej, na naszym Facebooku. Ale też mamy nadzieję, że w tym roku uczestnicy warsztatów będą mogli być podjęci przez nas ciepłym posiłkiem. W zeszłym roku było to niemożliwe, ponieważ w reżimie sanitarnym nie mogliśmy tego zrobić. W tym roku już jest na to pozwolenie. Zaprosiliśmy fantastycznych trenerów, panie Izabelę Mytnik i Marcelinę Gawron. To są wokalistki, instruktorki, trenerki wokalne z Krakowa, które przyjadą i po raz drugi podejmą się pracy z naszymi utalentowanymi wokalistami. To są wszystko koszty, które składają się na organizację tego festiwalu, ale dzięki temu, że ten budżet mamy nieco większy, możemy już go robić z większym polotem, większym rozmachem, bez takiej spiny finansowej, jaką mieliśmy w ubiegłym roku – mówi Danuta Pydyńska.

Festiwal jest sposobem na odkrywanie w naszej gminie talentów wokalnych. Już w tamtym roku udało się wyłonić bardzo ciekawych i uzdolnionych młodych ludzi. Oni już przestali być anonimowi i w tym roku organizatorzy wysyłają bezpośrednio do nich regulamin drugiej edycji festiwalu, aby po raz kolejny zachęcić ich do wzięcia w nim udziału. Poza tym Gminny Ośrodek Kultury zaprasza innych młodych ludzi, którzy w ubiegłym roku nie mieli odwagi lub nie dotarła do nich informacja o festiwalu, do wzięcia udziału w eliminacjach wstępnych.

Brzeźno: Festiwal po raz drugi

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

pdf
FDP-regulamin-22
Typ: pdf Rozmiar: 0.45 Mb
PDF
pdf
FDP-karta zgłoszenia
Typ: pdf Rozmiar: 0.44 Mb
PDF
<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ