Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Krzymów: Bezpłatna mammografia

25.04.2022 12:58


Plakat reklamujący badanie mammograficzne w Krzymowie

Dwudziestego piątego maja w Krzymowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu dziewięciu lat.

Badania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je panie, które urodziły się w 1972 roku.

- Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań. Systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia – mówi Anna Niemirska, Specjalista ds. Marketingu i PR LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia.

Mobilna pracownia mammograficzna (mammobus) będzie stacjonowała w Krzymowie dwudziestego piątego maja w godzinach od 8.30 do 11.00 przy urzędzie gminy, ul. Kościelna 2.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwudziestu czterech miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie dwunastu miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Aby wziąć udział w badaniu trzeba się zarejestrować, dzwoniąc pod numer telefonu 58 666 24 44 lub przez internet na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji – dodaje Anna Niemirska.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ