Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno: Kierowcy zachowywali się prawidłowo

07.04.2022 13:15


Przewrócony samochód osobowy, radiowóz i policjanci

Niepokojący widok zastali uczniowie i rodzice odwożący siódmego kwietnia dzieci do przedszkola i szkoły w Brzeźnie. Przy wjeździe na szkolny parking był to przewrócony na bok samochód osobowy, a w sąsiedztwie radiowóz i kilkoro policjantów.

Na szczęście nie doszło do wypadku, nic nikomu się nie stało. Była to po prostu akcja prewencyjna zorganizowana przez konińską policję.

- Jest to nasza nowa akcja, którą chcemy prowadzić na terenie całego powiatu konińskiego, ale zaczęliśmy od gminy Krzymów, od miejscowości Brzeźno. Akcja profilaktyczna po to, żeby zwrócić uwagę kierujących, pieszych, że prędkość jednak zabija, że te zdarzenia, do których jednak dochodzi na naszych drogach są na tyle niebezpieczne, że każdego roku, każdego dnia zbyt duża liczba osób zostaje poszkodowana – mówi podkomisarz Adrianna Karwowska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

To, że policjanci zaczęli swoją akcję od Brzeźna nie było przypadkowe.

- Z racji tego, że wiemy o tym, jakie są sygnały, zarówno od gminy, jak i od mieszkańców, dotyczących tego miejsca parkowania, tego dowożenia dzieci i niestosowania się do znaków drogowych przez odwożących rodziców, to chcieliśmy główną uwagę skupić na tym miejscu po to, żeby podkreślić wagę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi podkomisarz Adrianna Karwowska.

Mimo tego, że wrak samochodu, jak i cała akcja utrudniły rodzicom dowóz dzieci do przedszkola i szkoły, to ich reakcje były pozytywne.

- Uważam, że takie akcje są potrzebne, ponieważ jest to jest duże niebezpieczeństwo, jak dzieci chodzą do przedszkola, do szkoły. Niestety, bardzo duża część rodziców wjeżdża do szkoły, są gwałtowne hamowania, dziecko może wyskoczyć, wyjść... Naprawdę jestem za takimi akcjami. (…) Ja staram się (zachowywać – przyp. red.) zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na parking szkolny nie wjeżdżam z dziećmi. Przeważnie parkujemy obok sklepu – mówi Katarzyna, jedna z mam, których dzieci chodzą do szkoły w Brzeźnie.

Podczas akcji policjanci nie odnotowali wykroczeń popełnionych przez kierowców.

- Wszyscy stosują się do przepisów, do znaków drogowych, które tutaj obowiązują. Przede wszystkim to, co widzimy, to że kierowcy zatrzymują się przed pasami przejścia i ta młodzież może bezpiecznie przejść na drugą stronę. To cieszy. I mam nadzieję, że to nie jest tylko wynik naszej obecności tutaj, lecz odpowiedzialności. Nie tylko jako rodziców, ale przede wszystkim jako uczestników ruchu drogowego – mówi podkomisarz Adrianna Karwowska.

Policjantka ma nadzieję, że taki mocny przekaz jak przewrócony samochód i osoba poszkodowana w wypadku trafi do kierowców i zadziała na ich wyobraźnię.

Brzeźno: Kierowcy zachowywali się prawidłowo

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ