Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Krzymów: Ludzie utożsamiają z aktorami grane przez nich postaci

28.03.2022 17:00


Artur Barciś na scenie w Krzymowie

Dwudziestego siódmego marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. I właśnie w tym dniu, wieczorem, w Sali Bankietowej w Krzymowie, wystąpił ceniony aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Artur Barciś.

Po dwóch latach pandemicznych ograniczeń, które właściwie zamroziły organizowanie dużych wydarzeń kulturalnych w salach, wreszcie można do nich wrócić. W naszej gminie pierwszym takim wydarzeniem był właśnie Artur Barciś Show. I było to wydarzenie oczekiwane, ponieważ wszystkie miejsca siedzące były zajęte przez publiczność.

Pomysł na widowisko był prosty. Rzucić garść anegdot z życia, głównie aktorskiego, Artura Barcisia i ogólnie środowiska aktorskiego. Do tego dołączyć piosenki, które będą się wiązać z poruszanymi tematami. I już.

- Bardzo się cieszę, że pani wójt mnie przedstawiła, że nazywam się Artur Barciś, bo jak chodzę po ulicach to...ostatnio trochę mniej, bo zapuściłem brodę i nie jestem taki podobny do Czerepacha czy Norka, ale normalnie za plecami słyszę inne nazwisko i wiem, że to też jest o mnie. Kiedy bardzo popularny był serial „Miodowe lata”(...), to nie mogłem przejść przez ulicę, żeby za plecami nie usłyszeć: Te, Norek, do kanału! Albo jakaś pani przechodziła i tak: Tadzik! Na górę. Bo ludzie sobie utożsamiają postaci, które oglądają w telewizji z nami samymi. Potem zaczął być popularny serial „Ranczo”, to ponieważ grałem postać, że tak powiem, mało pozytywną, to niektóre panie spluwały na mój widok, jak przechodziłem. I słyszałem takie szepty: Popatrz, ta swołocz przeszła. Jakbym tak podeszła, jakby trzasła w ten pysk... I wiem, że to też było o mnie. Dobrze, że nie podeszła. A potem, kiedy „Ranczo” już było, a „Miodowe lata” były powtarzane, to jeden taki facet lekko nawalony podszedł do mnie i mówi tak: Norek, ale się z ciebie szuja zrobiła – mówił Artur Barciś.

Aktor na początku recitalu wchodził w interakcję z publicznością, w zabawny sposób ćwicząc z nią dykcję. Nie zabrakło opowieści o tremie, przypadkowych wpadkach na scenie i tych zaplanowanych z premedytacją. Do tego, jak w starym, dobrym kabarecie, pojawiły się chwile refleksji. Nad tym, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu w pracy aktora oraz kim się jest po zejściu ze sceny, w codziennym życiu. Że czasami najtrudniej jest zagrać siebie.

Pomysł na show był może prosty, ale wykonanie - doskonałe. To był udany wieczór.

Aktorowi towarzyszyli Marek Zalewski, grający na instrumentach klawiszowych i Tymoteusz Zalewski na akordeonie.

Recital zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy z wójt Danutą Mazur.

Krzymów: Ludzie utożsamiają z aktorami grane przez nich postaci

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ