Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Są razem od wielu lat

17.03.2022 14:26


Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Złote i Diamentowe Gody obchodziło w ubiegłym roku dwadzieścia małżeństw z gminy Krzymów. W tym roku, szesnastego marca, została dla nich zorganizowana okolicznościowa uroczystość.

Małżeńscy jubilaci spotkali się w Sali Bankietowej w Krzymowie.

- Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczą państwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka – mówił prowadzący uroczystość Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Wójt Danuta Mazur stwierdziła, że obchodzący jubileusze małżeńskie są osobami, które chciałoby się naśladować.

- Życzymy, żeby kolejne lata upływały w zdrowiu, zrozumieniu i wzajemnej miłości. Bądźcie państwo szczęśliwi – życzyła małżeństwom Danuta Mazur.

Przewodniczący Rady Gminy Krzymów, Leszek Staszak, zauważył, że jest to święto podwójne. Tak samo małżeńskich jubilatów, jak i całej gminnej społeczności.

- Można przeżyć ze sobą kilkadziesiąt lat i, jak zauważyłem na początku uroczystości, nadal mieć w oczach ten sam blask, jaki towarzyszył państwu w dniu ślubu – mówił Leszek Staszak.

Głos zabrał też Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów, który życzył jubilatom zdrowia i aby doczekali kolejnych okrągłych jubileuszy.

Po życzeniach przyszedł czas na wręczenie małżeństwom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, dyplomów i upominków. Uczynili to Danuta Mazur, Leszek Staszak, Roman Gęziak oraz Iwona Kubiak-Klejna, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzymowie.

- Mamy dwadzieścia par, ale w tym są dwie, które obchodzą swoje Diamentowe Gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę ślubu. To już jest u nas tradycja, że zapraszamy nasze pary na przyjęcie. Poza poczęstunkiem otrzymują także upominek. Są to ręczniki. Takie małżeńskie ręczniki, specjalne. (…) Najważniejsze, że mamy to przyjęcie, że mamy takie miejsce, gdzie możemy się spotkać, i że nasze pary odpowiadają na zaproszenie, że chętnie uczestniczą w naszych przyjęciach (…) Myślę, że nasze pary się dobrze bawią – mówi Iwona Kubiak- Klejna.

Jednymi z jubilatów są państwo Barbara i Lech z Krzymowa. Związek małżeński zawarli pięćdziesiąt lat temu. Poznali się w liceum, a zbliżyło ich do siebie palenie papierosów (teraz od wielu lat są niepalący). Ale w ogólniaku wychodzili na dymka na cmentarz, żeby nikt z nauczycieli ich nie nakrył i nie obniżył sprawowania. Te spacery ich zbliżyły.

Jak było i jest w ich związku i co trzeba robić, żeby tak długo w nim wytrwać?

- Było i jest dobrze. Sami dobrzy ludzie się pobrali. Recepta na udany związek to nie przejmować się i oczywiście kompromisy, trochę dobrej woli wykazywać i żyć. Cieszyć się z tego, co było i liczyć, że będzie lepiej – mówią.

Państwo Barbara i Lech doczekali się dwojga dzieci, mają też wnuczkę i wnuka. Czego sobie życzą?

- Przede wszystkim zdrowia, i żeby nie było gorzej. I końca wojny, żeby nas coś nie dotknęło – mówi pani Barbara. - I koniecznie, żeby się władza zmieniła – dodaje pan Lech.

Ostatnim elementem części oficjalnej było wzniesienie toastu za jubilatów o odśpiewanie „Sto lat” przy akompaniamencie Kramskiej Kapeli Podwórkowej, muzycznej gwiazdy spotkania.

Uroczystość zorganizował Urząd Stanu Cywilnego w Krzymowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

50. ROCZNICA – ZŁOTE GODY

Jadwiga i Zbigniew Borowscy, Stanisława i Roman Chitroszowie, Halina i Józef Cieślakowie, Teresa i Franciszek Grochocińscy, Lucyna i Zygmunt Iwińscy, Alicja i Zdzisław Janiccy, Jadwiga i Józef Kasprzakowie, Anna i Stanisław Kowalscy, Barbara i Lech Kruszyńscy, Anna i Zdzisław Laskowscy, Marianna i Zenon Laskowscy, Irena i Ignacy Marzolowie, Helena i Józef Marzolowie, Bożena i Kazimierz Milingowie, Henryka i Jan Pilarscy, Krystyna i Stanisław Szczepańscy, Regina i Józef Woźniakowie, Ewa i Stanisław Ziętkowie.

60. ROCZNICA ŚLUBU – DIAMENTOWE GODY

Jadwiga i Jan Kraczyńscy, Stanisława i Jan Wejmanowie.

Krzymów: Są razem od wielu lat

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ