Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

WSPARCIE DLA UKRAINY


BRZEŹNO: Spotkanie dla uchodźców

Gmina Krzymów, Brzeźno 11.03.2022 16:18


Flaga Ukrainy

W piątek, 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie odbędzie się spotkanie, na które zaproszeni są przebywający na terenie naszej gminy uchodźcy z Ukrainy oraz mieszkańcy, którzy podejmują ich w swoich domach. Celem spotkania jest integracja obywateli Ukrainy oraz diagnoza ich aktualnych potrzeb. Poniżej publikujemy zaproszenie skierowane przez organizatorów.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Krzymów.
Z ogromnym uznaniem obserwujemy, jak wielu z Was włączyło się w pomoc obywatelom Ukrainy, zmuszonym do ucieczki ze swojego kraju w związku z rosyjską agresją. Chętnie odpowiedzieliście na apel o wsparcie zbiórek prowadzonych przez szkoły i ochotnicze straże pożarne. Wiele rodzin otworzyło nie tylko swoje serca, ale również drzwi domów, przyjmując uchodźców szukających schronienia.
My, przedstawiciele lokalnego samorządu, chcielibyśmy wesprzeć Was w tej godnej szacunku postawie. Planujemy przygotowanie wielu działań skierowanych do przebywających na naszym terenie obywateli Ukrainy - przygotowując choćby ofertę kulturalną dla najmłodszych. Chcielibyśmy jednak najpierw ocenić sytuację, poznać osoby i potrzeby, jakie w tej sytuacji się pojawiły. Za Waszym pośrednictwem zapraszamy na spotkanie, które organizujemy w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, w piątek 18 marca o godz. 16:00. Zapraszamy na nie zarówno obywateli Ukrainy, jak i podejmujących ich na naszym terenie mieszkańców. Będzie to również okazja do integracji naszych gości, co z uwagi na dramat, jaki przeżywają, może pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie.
Ponawiamy zatem nasze zaproszenie i prosimy o rozpowszechnienie niniejszej informacji. W przypadku pytań lub sugestii pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Leszek Staszak
Przewodniczący Rady Gminy Krzymów
tel. 503322705

Krzysztof Kędziora
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie
tel. 601633843

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ