Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Głodno: Uczcili poległych za wolność Ukrainy

28.02.2022 12:24


Dwudziestego szóstego lutego strażacy z Głodna podsumowali miniony rok na walnym zebraniu sprawozdawczym. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy, którą oddali cześć obywatelom Ukrainy poległym w walce o wolność swojej Ojczyzny.

- Nie możemy sobie wyobrazić, co czują tamci ludzie i na pewno nie chcemy być w takiej samej sytuacji, co oni – mówi Dawid Biernat, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodnie.

W roku sprawozdawczym z listy członków jednostki zostało skreślonych sześć osób. Dwie zrezygnowały samodzielnie, natomiast cztery zostały usunięte przez zarząd.

- Powodem tego był brak porozumienia, brak zaangażowania w jednostce i niepłacenie składek – mówi Dawid Biernat.

W tym samym czasie przyjęta została jedna druhna i jeden druh. W tym roku zarząd planuje jeszcze wyraźniej zwiększyć stan osobowy jednostki.

Miniony rok był rokiem pandemicznym, z wieloma ograniczeniami. Praktycznie nie odbywały się szkolenia dla strażaków ochotników. Jednak jednostka z Głodna uczestniczyła w wydarzeniach państwowych, sportowych i religijnych.

Do zdarzeń wyjeżdżali cztery razy. Powodami były pożar, usuwanie owadów błonkoskrzydłych i skutków silnego wiatru. Jednostka doposażyła się w maszt oświetleniowy, drabinę nasadkową typu B, latarkę i dwie gaśnice proszkowe. Druhowie docieplili też strop budynku strażnicy. Nadal jest nieuregulowana sprawa zasiedzenia remizy. Do Sądu Rejonowego w Koninie zostały złożone dokumenty w tej sprawie, jednak nie ma jeszcze decyzji.

Dawid Biernat wskazał wyróżniających się druhów. To Piotr Pilarski, Paweł Broskowski, Artur Młodziniak, Daniel Marzol i Piotr Kurkiewicz.

Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium za pracę w ubiegłym roku. W bieżącym strażacy z Głodna chcą uczestniczyć w szkoleniach, ogrodzić plac za strażnicą, uregulować stan prawny remizy i pozyskiwać nowych druhów.

Głodno: Uczcili poległych za wolność Ukrainy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ