Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno/Paprotnia: Walka o część Miodowej, prace na nowej drodze do Paprotni

24.02.2022 15:18


Co z północną częścią ulicy Miodowej? Jej mieszkańcy oczekują remontu, ale ta część należy do Lasów Państwowych. Gmina chce ją przejąć na zasadzie zasiedzenia. Sprawa w toku.

MIODOWA I NIE TYLKO

Władze gminy chcą udowodnić, że przez trzydzieści lat zarządzają wspomnianą częścią Miodowej jak własnym gruntem, naprawiając ją w miarę możliwości. Jednak w dokumentach droga figuruje jako grunt leśny.

Gmina trzynastego stycznia ubiegłego roku złożyła w sądzie wniosek o zasiedzenie. Sprawa się toczy, zgromadzone zostały tomy dokumentów. Musieli wypowiedzieć się świadkowie, a urząd musiał też przedstawić inne czynności świadczące o tym, że w ciągu trzydziestu lat gmina gospodarowała tą drogą jak własną.

Dwudziestego trzeciego lutego, między innymi na opisywanej części ulicy Miodowej, z biegłym sądowym geodetą spotkał się Roman Gęziak, Zastępca Wójt Danuty Mazur, aby na gruncie potwierdzić ewidencję.

- Oczywiście rodzą się wszędzie „kwiatki” i tutaj również. W ulicy Miodowej usytuowana jest kanalizacja i my, jako gmina, płacimy do Lasów Państwowych dzierżawę za urządzenia umieszczone w ich pasie. To jest rzecz, która przeszkadza nam trochę w procesie zasiedzenia, ponieważ jakby płacąc tę dzierżawę, przyznajemy się do tego, że należna jest ona Lasom Państwowym. Niemniej jednak cały pas drogowy to nie tylko ten kawałek, przez który przebiega instalacja kanalizacyjna. Myślę, że robimy to w dobrej wierze dla naszych mieszkańców, którzy przychodzą jakby z protestami, dlaczego część mieszkańców ulicy Miodowej została potraktowana priorytetowo, tam założyliśmy kostkę, chwalimy się, jaka gmina jest dobra, a innych pomijamy. Właśnie dlatego, żeby udowodnić, że wszyscy mieszkańcy na terenie naszej gminy są bardzo ważni, złożyliśmy wniosek dotyczący nie tylko nieutwardzonej części ulicy Miodowej, ale również próbujemy zasiedzieć się na ulicy Parkowej. Zobaczymy jak te nasze argumenty rozważy sąd, jak uwzględni podział przygotowywany przez biegłego geodetę. Chcielibyśmy, żeby ta sprawa pomyślnie zakończyła się dla naszej gminy. A jeśli sąd zdecyduje, że władztwo nad tym gruntem należy się Lasom, to będziemy prosić naszych mieszkańców, że jeśli tak ma być, to niech Lasy zadbają o jakość dróg, przy których mieszkają nasi mieszkańcy – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

NOWA DROGA DO PAPROTNI

Trwają też zaawansowane prace na powstającej drodze Stare Paprockie Holendry-Depaula-Paprotnia. W styczniu zostały usunięte wszystkie kolizje budowlane i drogowe. Teraz ustawiane są nowe, spełniające współczesne wymagania słupy energetyczne. Wywieziony został humus i droga jest korytowana. Wykonawca będzie się starał na przełomie kwietnia i maja dokonać włączenia przebudowy skrzyżowania z drogą krajową 92 i równolegle w tym czasie zamierza przebudować dojazd do ulicy Kupieckiej w Paprotni. Wcześniej zostanie przygotowany rów przydrożny. Wykonawca zapowiada, że całą inwestycję będzie chciał zakończyć w maju.

Brzeźno/Paprotnia: Walka o Miodową, prace na nowej drodze do Paprotni

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ