Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Krzymów: Trzeba wyodrębnić niektóre wsie

24.02.2022 11:00


Radni gminy Krzymów na sesji

Dwudziestego trzeciego lutego radni gminy Krzymów obradowali na czterdziestej ósmej sesji. Podjęli na niej między innymi uchwałę o konsultacjach społecznych w sprawie zmiany rodzaju miejscowości.

Gościem sesji był aspirant sztabowy Leszek Juszczak, Komendant Komisariatu Policji w Starym Mieście, który na jej początku przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa w naszej gminie. Informujemy o tym w odrębnym materiale.

Konsultacje w sprawie zmiany rodzaju miejscowości są konieczne w związku ze zmianą rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

- Nie będzie można nadawać numerów porządkowych w miejscowościach stanowiących część wsi. I jeśli mamy Nowe Drążno, i jest to część wsi Drążno, to nie będzie można tam nadawać kolejnej numeracji, jeśli mieszkańcy chcieliby się pobudować. Dlatego konieczne jest, aby w miejscowościach Bolesławów, Helenów Pierwszy, Budy, Kałek Kolonia, Nowa Paprocka Kolonia, Nowe Drążno, Roztoka, Stare Drążno czy Szwajcaria, stanowiących część wsi, część kolonii lub przysiółka, przekształcić w samodzielne wsie. Zmiana ta nie spowoduje zmiany nazwy miejscowości, również nie przysporzy mieszkańcom kosztów, nie będzie potrzeby wymiany dokumentów. Po prostu będą stanowiły oddzielną wieś i wtedy mieszkaniec, który będzie chciał wybudować nowy dom, będzie miał nadany numer porządkowy – mówi Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.

Wyodrębnienie wspomnianych wsi nie będzie pociągało za sobą wyboru sołtysów, bowiem już teraz zdarzają się sołtysi, którym podlega więcej niż jedna wieś.

Radni postanowili również przyznać pomoc finansową dla powiatu konińskiego. Jest to dziesięć tysięcy złotych. Pieniądze te trafią do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni na wsparcie zakupu nowego busa do przewozu podopiecznych placówki.

Na konto gminy wpłynęły też pieniądze na obsługę linii autobusowej Konin-Genowefa. To sto dziewięć tysięcy sto pięćdziesiąt dwa złote, które radni wprowadzili do budżetu gminy i zaplanowali w wydatkach.

Krzymów: Trzeba wyodrębnić niektóre wsie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ