Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Uwaga! Oszuści

28.01.2022 11:32


Brzeźno: Uwaga! Oszuści

Dwudziestego siódmego stycznia w Brzeźnie doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy metodą "na wypadek drogowy". Policja apeluje, aby nie przekazywać nikomu żadnych pieniędzy, a każdą taką sprawę należy zgłosić funkcjonariuszom.

Jedna z prób wyłudzenia dotyczyła rodziny pana Leszka z Brzeźna.
- Około godziny dziesiątej zadzwonił telefon do rodziców z numeru zastrzeżonego. Zapłakana rozmówczyni poinformowała, że synowa, znała dokładnie imię, miała wypadek. W Koninie na przejściu dla pieszych potrąciła śmiertelnie kobietę, a obecnie przebywa w areszcie i grozi jej wieloletnia kara pozbawienia wolności.Oszustce chodziło o przekazanie pieniędzy w kwocie trzydziestu-czterdziestu tysięcy złotych, żeby synowa uniknęła kary więzienia. Akurat byłem w tym momencie w domu. Mama przyszła i zapytała, czy coś takiego miało miejsce. Powiedziałem, że nie i usłyszałem, jak ta rozmówczyni się rozłączyła. Usłyszałem pikający sygnał w telefonie - mówi mieszkaniec Brzeźna.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, tego samego dnia doszło do jeszcze kilku takich prób oszustw w Brzeźnie, między innymi na ulicach Zdrojowej i Krzymowskiej. Większość połączeń była wykonywana na numery stacjonarne, a dzwoniąca kobieta bardzo dobrze znała osoby, z którymi rozmawiała, ponieważ znała imiona ich wnuczek i dzieci. A to mocno uwiarygadniało sytuacje przedstawiane przez oszustkę. 
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że dwudziestego siódmego stycznia jedna z rodzin z Brzeźna została w ten sposób okradziona.
- W sytuacjach, kiedy były takie próby, należałoby zadzwonić do nas i zgłosić taki fakt. My zazwyczaj wychodzimy wtedy z informacją zamieszczaną na Facebooku, żeby społeczeństwo ostrzegać. I każda próba wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka", "na policjanta" lub innym sposobem powinna skończyć się przyjściem na komendę lub do najbliższego komisariatu policji i zgłoszeniem faktu popełnienia takiego przestępstwa. Następnie my się będziemy zajmowali tą sprawą i komórka, która jest w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zajmująca się przestępczością zorganizowaną i grupami przestępczymi dokonującymi oszustw wspomnianymi metodami i grup dokonujących oszustw internetowych - mówi Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.
Policja apeluje: Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustwami. Ostrzegajmy swoich dziadków i starszych sąsiadów przed ludźmi podszywającymi się pod funkcjonariuszy policji lub inne osoby, chcące od nas wyłudzić pieniądze. Sami też bądźmy czujni i pamiętajmy, że im więcej mówi się o tego rodzaju wyłudzeniach, tym trudniej nas oszukać. 

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ