Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno: Garaż już po remoncie

17.01.2022 13:42


Brzeźno: Garaż już po remoncie

Zakończył się remont garażu w starej remizie należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie. Znalazła w nim miejsce przyczepa do zadań związanych z zagrożeniem wodnym.

Przed końcem ubiegłego roku wprawiono bramę przemysłową i był to ostatni akt remontu tego pomieszczenia. Wcześniej, w środku zostały wykonane posadzka, nowa instalacja elektryczna i sufit z ociepleniem. Garaż został też otynkowany.

- Potrzebowaliśmy tego garażu z tego względu, że mamy przyczepę, która jest wpisana do Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, służąca nam do działań wodnych, przeciwpowodziowych. W nowej remizie powiedzmy, zmieściła się, ale na takie styki, mówiąc kolokwialnie. Zabierała nam bardzo dużo miejsca i nie mogliśmy się swobodnie poruszać w garażu pomiędzy dwoma samochodami bojowymi. Teraz tutaj jest idealne miejsce, gdzie można tę przyczepę obejść. W razie potrzeby podjeżdżamy samochodem bojowym i wyjeżdżamy do działań – mówi Tomasz Opszalski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Remont był podzielony na etapy. Dużo pracy społecznej poświęcili mu druhowie z jednostki.

- Na pewno nie udałoby się nam wyremontować tego garażu, gdyby społecznie druhowie nie przychodzili i nie robili tego własnymi rękoma. Część z nich użyczyła swój sprzęt prywatny, nawet w ocieplenie sufitu włączył się druh naczelnik (Hubert Borowiak – przyp. red.), gdzie zasponsorował wełnę do ocieplenia, druh Andrzej Frątczak użyczył swój sprzęt, koparko-ładowarkę. Czyli dużo sił i środków przez druhów-ochotników zostało włożone w ten remont garażu – mówi Tomasz Opszalski.

Na tę inwestycję strażacy pozyskali piętnaście tysięcy złotych z Funduszu Sołeckiego i czternaście tysięcy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Urzędu Gminy w Krzymowie.

A kiedy będzie można powiedzieć, że stara remiza została całkowicie wyremontowana?

- Jeszcze brakuje nam stolarki okiennej. To jest duży obiekt. Część tych okien i drzwi została wymieniona na nowe, ale na pewno musimy dokończyć tę stolarkę okienną. I wtedy takim spełnieniem, gdzie ten wizerunek starej remizy, a może już nie będzie nazywana starą, tylko nową remizą z tego względu, że chodzi o elewację. Czyli ocieplenie styropianem i pomalowanie remizy – mówi Tomasz Opszalski.

Prezes jednostki z Brzeźna, obejmując po raz pierwszy tę funkcję, miał nadzieję, że całkowity remont obiektu zakończy się w czasie jednej kadencji. Nie udało się. Nowy plan wskazuje zakończenie prac do końca obecnej kadencji władz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

 

Brzeźno: Garaż już po remoncie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ