Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Chcielibyśmy, by było więcej adopcji

17.01.2022 11:22


Brzeźno: Chcielibyśmy, by było więcej adopcji

W ubiegłym roku do Przytuliska dla Zwierząt w Brzeźnie trafiło aż czterdzieści pięć psów, natomiast wyadoptowały się dwadzieścia trzy. Ponadto odnalazło się czterech właścicieli odłowionych piesków.

Ale to nie koniec. W styczniu ubiegłego roku, władze gminy podjęły decyzję o przekazaniu z przytuliska trzydziestu psów Fundacji „Zwierzyniec”, do schroniska dla zwierząt w Szczytach oraz we wrześniu siedmiu psów konińskiemu oddziałowi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Na koniec 2021 roku w przytulisku w Brzeźnie przebywało dwadzieścia piesków gotowych do adopcji.

- Piesek gotowy do adopcji oznacza, że z naszej strony musimy mu poświęcić nie tylko czas na przygotowanie psychiczne, czyli chodzenie na smyczy z tym pieskiem, wyczucie go, czy jest agresywny, czy jeszcze jest niepewny wobec człowieka lub boi się go. Bo musimy powiedzieć, że te pieski mają różną przeszłość, różne przejścia i dlatego pracujemy z nimi na pewno od strony psychicznej, behawioralnej, ale oczywiście taki piesek musi być też przygotowany pod względem zdrowotnym, czyli musi przebyć kwarantannę, musi być odrobaczony, odpchlony, by być gotowym do wejścia do nowego domu – mówi Tomasz Opszalski, współwłaściciel przytuliska.

Wracając do statystyk, dwadzieścia trzy adopcje w ubiegłym roku to dużo czy mało?

- Oczywiście chcielibyśmy, żeby było więcej, ale myślę, że w przybliżeniu około dwóch piesków miesięcznie jako adopcja, to jest bardzo dobry wynik – mówi Tomasz Opszalski.

W prowadzonym przez Tomasza i Małgorzatę Opszalskich przytulisku na adopcję cały czas czekają pieski. Każdy, kto zdecyduje się wziąć psa do domu, otrzyma zdrowe i przygotowane pod względem psychicznym do życia w rodzinie zwierzę.

Ponadto psy są wysterylizowane i zachipowane. Tomasz Opszalski zapewnia, że z zainteresowanymi adopcją osobami spotka się o każdej odpowiadającej tym osobom porze. Ma on również szeroką wiedzę i długoletnie doświadczenie w szkoleniu i wychowywaniu psów, z czego warto skorzystać.

O szczegóły zawsze można zapytać w Przytulisku dla Zwierząt, które razem z hotelem mieści się w Brzeźnie przy ulicy Siennej 13 B. Zainteresowani adopcją lub usługami hotelowymi proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Dzwonić należy pod numery 506-510-511 lub 691- 198-330.

Informacje można też znaleźć na Facebooku. Wystarczy wpisać: Przytulisko w Brzeźnie lub Tomasz Małgorzata.

Zdjęcia psów przeznaczonych do adopcji są publikowane na stronie www.krzymow.pl w zakładce „Dla mieszkańców”, w rozdziale „Zwierzęta do adopcji”.

Brzeźno: Chcielibyśmy, by było więcej adopcji

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ