Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Kazimierz Biskupi: Nasze grupy teatralne zostały docenione

06.01.2022 11:30


Kazimierz Biskupi: Nasze grupy teatralne zostały docenione

Nagrodę i wyróżnienie zdobyły zespoły teatralne z Brzeźna i Szczepidła na dwudziestym piątym Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2022, w konkursie przedstawień jasełkowych. Prezentacje miały miejsce piątego stycznia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim.

Celami organizowanego od ćwierćwiecza przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przeglądu są refleksja nad tajemnicą narodzin Jezusa Chrystusa, pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz konfrontacja i wymiana doświadczeń między twórcami przedstawień jasełkowych.

W konkursie wzięło udział sześć zespołów teatralnych, choć zgłoszeń było więcej. Jednak pandemia uniemożliwiła niektórym występ. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.

Naszą gminę reprezentowały Kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, prezentując autorską historię opowiadającą o grupie młodzieży, która niejako za karę musi przygotować jasełka i Szczepidlasy z siódmej i ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle, którzy pokazali spektakl oparty na „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. O tych inscenizacjach pisaliśmy w grudniowym wydaniu „Wiadomości Gminy Krzymów”, w artykule „Będziemy mieć silną teatralną reprezentację”.

W Kazimierzy Biskupim przedstawienia jasełkowe oceniali Paulina Pachulska-Wojdak – instruktor teatralny  z CKiS w Koninie, Krystian Weber – instruktor muzyki z CKiS w Koninie i ksiądz Edmund Michalski – rektor Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Komisja Artystyczna w ocenie kierowała się następującymi kryteriami: interpretacja tekstu, gra aktorska i kultura słowa, reżyseria, oprawa plastyczna i oprawa muzyczna.

Jurorzy postanowili przyznać jedno z wyróżnień Szczepidlasom z siódmej i ósmej klasy. Są to książki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim. Natomiast jedną z dwóch równorzędnych nagród otrzymało Kółko teatralne ze szkoły podstawowej w Brzeźnie. To trzysta złotych ufundowane przez CkiS w Koninie.

Nagrodę główną, statuetkę Anioła i pięćset złotych, zdobyła grupa teatralna HUMAN SAPIENS z Liceum Ogólnokształcącego i Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.

 

302 Found

302

Found

The document has been temporarily moved.

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ