Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Przydatna przy pożarach i poszukiwaniach ludzi

21.12.2021 15:17


O kamerę termowizyjną wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie. Sprzęt został sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości.

Kamera została przekazana strażakom dwudziestego pierwszego grudnia w obecności wójt gminy Danuty Mazur i radnego sejmiku wielkopolskiego Roberta Popkowskiego.

- Ja w imieniu gminy bardzo dziękuję za wsparcie tak ważnej inicjatywy, jak pomoc strażakom przy doposażaniu tego, co jest im niezbędne, tego, co jest konieczne, aby ich akcje były szybkie, skuteczne i bezpieczne zarówno dla osób, które tę pomoc otrzymują, jak i dla strażaków, którzy uczestniczą– mówiła Danuta Mazur.

Robert Popkowski odczytał list od ministra Zbigniewa Ziobry, adresowany do władz gminy i przede wszystkim strażaków z Krzymowa. Następnie zalety kamery przedstawił Julian Tomicki, Prezes OSP w Krzymowie.

- Kamera termowizyjna to jest sprzęt, który dzisiaj praktycznie w każdej jednostce straży pożarnej powinien być. Pozwala na szybsze dotarcie do źródła pożaru, niejednokrotnie wtedy, kiedy dostęp jest utrudniony. Mamy dym, mamy ogień, ale szczególnie wtedy, kiedy jest duże zadymienie i nie widać źródła pożaru. To urządzenie potrafi nam zlokalizować, gdzie jest najwyższa temperatura, gdzie są płomienie. My szybciej docieramy do tego miejsca, potrafimy ograniczyć straty pożarowe, ponieważ im szybciej podamy na miejsce pożaru środki gaśnicze: wodę czy pianę, straty są mniejsze. Na pewno te budynki nie są zalane. Niejednokrotnie zdarzało się, że straty wywołane gaszeniem pożaru przewyższały straty samego pożaru, bo jeżeli leje się wodę w ciemno, to wiadomo, że ta woda też niekiedy potrafi zaszkodzić – mówił Julian Tomicki.

Kamera przyda się nie tylko podczas pożarów. Może być też wykorzystywana na przykład przy poszukiwaniu osób zaginionych.

Sprzęt kosztował osiem tysięcy sto cztery złote i został całkowicie sfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości.

Krzymów: Przydatna przy pożarach i poszukiwaniach ludzi

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ