Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Gwiazdor nie zawiódł. Przyjechał do Brzeźna

15.12.2021 14:54


Trzydzieścioro dziewięcioro dzieci z gminy Krzymów otrzymało paczki świąteczne od gwiazdora. To już trzecia akcja Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie i jego oddziału gminnego w Krzymowie.

W tym roku gwiazdor wręczył dzieciom prezenty piętnastego grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Dzieci otrzymały dokładnie takie prezenty, o jakie prosiły w swoich listach.

I tak: Karolina ze szkoły podstawowej w Brzeźnie prosiła o figurkę konia i pościel z końmi. Otrzymała nie tylko prezenty, o które prosiła, ale też dużo słodyczy. Kamil ze szkoły w Głodnie prosił o puzzle i książkę z Zygzakiem McQueenem. Dostał je, a dodatkowo samochód przedstawiający jednego z przyjaciół Zygzaka.

Drugi Kamil, również ze szkoły w Głodnie, prosił o piłkę i samochód na pilot. Gwiazdor spełnił to marzenie i dorzucił jeszcze do paczki słodycze.

Wszystkie dzieci były zadowolone i wzruszone tym, że ich prośby zostały wysłuchane, a tym samym ich małe marzenia spełniły się.

- W tym roku otrzymaliśmy informację od pani Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie, Krystyny Chowańskiej, że mamy możliwość wytypowania trzydzieściorga siedmiorga dzieci do prezentów. I taka grupa została wytypowana w zależności od wielkości szkoły. Ustaliliśmy, że w dużych szkołach ta grupa będzie trochę większa, w mniejszych mniejsza. Dodatkowo jeszcze dwa prezenty zostały przygotowane przez tajemniczego sponsora, który nie chce się ujawniać, ale dzięki temu jeszcze dwoje dzieci otrzymało upominki – mówi Urszula Kucharska, Prezes Oddziału Gminnego TPD w Krzymowie.

Akcję w szkołach koordynowali nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy placówek, i to oni typowali dzieci, które miały napisać listy do gwiazdora. Kryterium nie była ocena z zachowania, ale sytuacja rodzinna danego dziecka.

Dzieci przygotowują piękne podziękowania dla sponsorów, bo oprócz tego, który ufundował dodatkowe dwie paczki, sponsorem głównym była duża skandynawska firma, działająca na międzynarodowych rynkach, również na polskim.

Spotkanie ze względów sanitarnych zostało podzielone na dwie grupy. W pierwszej pojawili się uczniowie, ich rodzice i dyrektorzy szkół z Brzeźna, Głodna i Szczepidła, a w drugiej z pozostałych placówek, czyli z Borowa, Krzymowa, Paprotni i Smólnika.

Każdemu dziecku zostało zrobione zdjęcie z gwiazdorem.

Podczas jednego i drugiego spotkania wystąpił gościnnie kwartet klarnetowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Koninie w covidowym składzie. Docelowo tworzą go uczniowie szkoły, jednak z powodów pandemicznych dwóch z nich nie mogło wystąpić. Zostali zatem zastąpieni przez nauczycieli, dyrektora szkoły Krzysztofa Pydyńskiego i nauczyciela Artura Wieczorka. Z podstawowego składu byli Wiktor Kowalczyk oraz Kuba Lichański. Tak zbudowany kwartet zaprezentował kilka amerykańskich i angielskich kompozycji świątecznych.

Brzeźno: Gwiazdor nie zawiódł Przyjechał do Brzeźna

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ