Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: Już stoi udekorowana

07.12.2021 10:45


Gminna choinka w Krzymowie

Jest na pewno ozdobą Krzymowa. Ale na jej piękno pracowali mieszkańcy całej gminy. Szóstego grudnia została udekorowana gminna choinka.

Stanęła tam, gdzie zwykle, czyli przy parkingu Urzędu Gminy w Krzymowie.

- W tym roku choinka przywędrowała do nas od państwa Maleszów z Krzymowa. Bardzo jesteśmy wdzięczni. Okazała choinka, która będzie cieszyła oczy wielu. Widać tutaj na placu, jak wiele osób zostało zgromadzonych – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Happening dekorowania rozpoczął się kilka minut po godzinie siedemnastej, żeby mogli w nim wziąć udział również uczestnicy odbywających się w miejscowym kościele rekolekcji. Na parkingu zgromadziło się dużo osób. Przede wszystkim rodzin.

W pierwszej części swoje anioły wieszały dzieci uczestniczące w warsztatach ceramicznych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, reprezentujące wszystkie szkoły działające w naszej gminie. Pomagali im w tym strażacy, umieszczając ozdoby na wyższych poziomach drzewka. Do pomocy włączyły się także Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa.

Pierwszy anioł, który zawisł na choince, był dziełem Zuzanny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku.

- Mój aniołek bardzo ładnie wygląda na choince. Bardzo mi się podoba – mówiła.

Jak zwykle swoje dekoracje na gminne świąteczne drzewko przygotował Warsztat Terapii Zajęciowej w Paprotni.

Kiedy wszystkie ozdoby znalazły się na choince, strażacy wyłączyli reflektory i na parkingu zrobiło się ciemno. Po kilku chwilach tę ciemność rozjaśnił kolorowy blask umieszczonych na choince lampek. I zrobiło się naprawdę pięknie.

I właśnie wtedy strażackim wozem wjechał święty mikołaj. Rozdał wszystkim słodycze, a chętni mogli sobie zrobić z nim zdjęcie.

Happening dekorowania gminnej choinki przygotowały Urząd Gminy w Krzymowie, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy z księdzem Wojciechem Kaźmierczakiem, proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie, który kupił słodycze i sprawił, że na wydarzeniu pojawił się święty mikołaj.

Do organizacji przyłączyły się też jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzeźna, Krzymowa i Paprotni oraz wszystkie szkoły.

Krzymów: Już stoi udekorowana

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ