Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Pierniki i sutasz

19.11.2021 15:37


Plakat reklamujący warsztaty sutaszu

Dwa warsztaty świąteczne zorganizuje w grudniu Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Tylko jeden z nich będzie miał otwartą formułę, ale liczba miejsc ograniczona.

Pierwszy z nich jest zatytułowany „Piernikowy zawrót głowy”. Odbędzie się dziewiątego grudnia w GOK-u, a wezmą w nim udział dzieci oddelegowane przez szkoły.

- To warsztaty etnograficzne. Będziemy w ich trakcie malować pierniki. Prowadząca to pani Katarzyna Hryciuk, która słynie z tego, że robi przecudne rzeczy plastyczne, między innymi zdobi pierniki – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

Warsztaty są adresowane do dwóch grup: dzieci młodszych i starszych. Będą one zdobiły pierniki, które specjalnie na tę okazję upieką panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Brzeźna, Krzymowa i Szczepidła.

Drugą propozycją, tym razem dla dorosłych, są warsztaty z sutaszu, mające się odbyć pod hasłem „Zrób własnoręcznie prezent pod choinkę”.

- Te warsztaty również poprowadzi pani Katarzyna Hryciuk, która zajmuje się robieniem biżuterii tą właśnie metodą. To jest jej pasja i bardzo chętnie podzieli się nią z innymi – mówi Danuta Pydyńska.

Wydarzenie odbędzie się jedenastego grudnia w GOK-u w Brzeźnie w godzinach od jedenastej do czternastej. Koszt ponoszony przez uczestników wynosi dwadzieścia pięć złotych i jest to koszt materiałów, które otrzymają warsztatowicze, a z których będą robić swoją biżuterię.

Na warsztaty można się zapisywać do szóstego grudnia, dzwoniąc pod numer ośrodka kultury: 63 220 47 93. Liczba miejsc jest ograniczona.

- Te warsztaty wymagają dopatrzenia, konsultacji, pomocy ze strony prowadzącej, więc tych miejsc nie będzie za dużo – mówi Danuta Pydyńska.

Maksymalnie w warsztatach sutaszu będzie mogło uczestniczyć piętnaście osób.

Brzeźno: Pierniki i sutasz

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

pdf
Piernikowy
Typ: pdf Rozmiar: 2.45 Mb
PDF
<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ