Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Szczepidło/Brzeźno: Bal jak zwykle udany

15.11.2021 14:34


Tańczący na Balu Marcinkowskim

Już po raz piąty Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepidła zorganizowało Bal Marcinkowski. W tym roku odbył się on trzynastego listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Po raz pierwszy bal został zorganizowany sześć lat temu. W ubiegłym roku z powodu pandemii impreza się nie odbyła. Ale w tym roku, podobnie jak we wcześniejszych latach, bal był bardzo udany.

- Było super. Wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni, cieszyli się i wpraszali już na przyszły rok – mówi Barbara Zomer, Przewodnicząca KGW w Szczepidle.

W zabawie uczestniczyło siedemdziesiąt osiem osób i w większości nie byli to mieszkańcy Szczepidła. Za to pojawili się balowicze z innych części gminy Krzymów, a nawet z Konina i spod Turku.

Poza tańcami, balowi towarzyszyły inne atrakcje: loteria i konkursy. Za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Maniek ze Szczepidła.

Najbliższa aktywność koła będzie już związana ze świętami Bożego Narodzenia. W grudniu panie będą piekły pierniki, które na warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie zostaną świątecznie udekorowane.

Ponadto dwudziestego siódmego listopada będą uczestniczyć w wojewódzkim szczeblu konkursu Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce.  Celem konkursu jest wyróżnienie i wspieranie działań kół gospodyń wiejskich spajających lokalną społeczność, wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego, promocja dziedzictwa kulturowego regionu, w tym folkloru oraz dziedzictwa kulinarnego, w tym produktów regionalnych, identyfikacja, gromadzenie i upowszechnianie dobrych praktyk mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich, budowanie rozpoznawalności Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska oraz podnoszenie świadomości na temat żywności regionalnej wśród mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Uczestnikami konkursu mogą być tylko Koła Gospodyń Wiejskich z województwa wielkopolskiego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs ma dwa etapy. Etap pierwszy odbył się na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego. Na tej podstawie z całej Wielkopolski zostało wybranych do drugiego etapu dwadzieścia Kół Gospodyń Wiejskich, wśród nich KGW ze Szczepidła. Nabór zgłoszeń był prowadzony od trzynastego sierpnia do trzydziestego września.

Drugi etap konkursu odbędzie się dwudziestego siódmego listopada w Kołaczkowie. Tam zakwalifikowane Koła Gospodyń Wiejskich przedstawią swoje ciasta. Podczas tego wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.


 

Szczepidło/Brzeźno: Bal jak zwykle udany

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ