Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg


Depaula: Teraz jeszcze jest piaskowa, ale będzie asfaltowa

25.10.2021 15:59


Wójt, wicewójt i przedstawiciele wykonawcy drogi

Wkrótce rozpoczną się prace związane z budową drogi, która połączy Stare Paprockie Holendry z Depaulą i Paprotnią. Dwudziestego piątego października wójt Danuta Mazur przekazała wykonawcy plac budowy.

W pierwszym etapie zostaną przygotowane prace wstępne, czyli wytyczenie całego modelu plus roboty związane z kolizjami instalacji i prace elektryczne. Główne prace ziemne rozpoczną się najwcześniej pod koniec roku, a najpóźniej wczesną wiosną.

- To będzie droga sześciometrowa z obustronnymi poboczami i rowami, ponadto dodatkowy odcinek uliczny w Paprotni, który będzie wchodził na wysokości zakładu Kupiec – mówi Michał Gronowski z firmy realizującej inwestycję.

Gmina Krzymów otrzymała na tę budowę około siedemdziesięciu procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

- To jest powyżej czterech milionów siedmiuset tysięcy złotych, ale ponieważ ostateczna kwota po przetargu i po negocjacjach to jest cztery miliony dziewięćset trzydzieści tysięcy pięćset czternaście złotych, stąd na pewno ten udział jeśli chodzi o kwotę będzie niższy. Ale zakładamy, że jest to siedemdziesiąt procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe kwoty i koszt niekwalifikowany to oczywiście koszt gminy – mówi Danuta Mazur.

Władze gminy mają nadzieję, że pola przylegające do nowej drogi staną się terenami inwestycyjnymi. Sprzyjać miałaby temu obecność w sąsiedztwie wiatraka prądotwórczego. Przypomnijmy, że w zasięgu działania takiego urządzenia nie jest możliwa budowa domów mieszkalnych. Mówi o tym Ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Wykonawca na budowę drogi ma czterdzieści tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie ona gotowa pod koniec lipca przyszłego roku.

Dwudziesty piąty października przyniósł jeszcze jedną dobrą informację. W tym dniu została oddana droga łącząca Paprotnię z Kunami. Była to inwestycja gminy Władysławów, jednak radni gminy Krzymów wsparli ją, przeznaczając na ten cel sto tysięcy złotych.

Depaula: Teraz jeszcze jest piaskowa ale będzie asfaltowa

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ