Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Gmina Krzymów: Miliony z Polskiego Ładu wpłyną do budżetu

25.10.2021 14:21


Plansza pokazująca dotację dla gminy Krzymów

Siedem milionów czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych otrzyma gmina Krzymów z Rządowego Funduszu Polski Ład. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w Brzeźnie.

Z tego dwa miliony siedemset tysięcy złotych, czyli dziewięćdziesiąt procent wnioskowanej kwoty, zostanie przeznaczone na termomodernizację pałacu w Brzeźnie. Dziki otrzymanemu wsparciu zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, będą ocieplone ściany zewnętrzne i ściany na gruncie oraz dach. Zostanie wymieniona konstrukcja dachowa i poszycie, odbudowane będą kominy. Zostanie zmodernizowany system ciepłej wody i system grzewczy, w tym wymiana grzejników. Zostaną wymienione oprawy oświetleniowe i fotowoltaika.

- Dla nas w obliczu wichur, które miały miejsce i kolejnych destrukcji dachu, okazuje się, że ten wniosek nam spadł jak cud z jasnego nieba – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Kolejne dofinansowanie w wysokości czterech milionów siedmiuset pięćdziesięciu tysięcy złotych zostanie przeznaczone na budowę i modernizację kilku uliczek w Brzeźnie. To aż dziewięćdziesiąt pięć procent wnioskowanej kwoty na ten cel.

Za te pieniądze zostaną zaprojektowane i zbudowane ulice Krótka, Jaśminowa, Pogodna, Bukowa i Akacjowa o łącznej długości dziewięciuset dziewięćdziesięciu metrów, szerokość każdej z ulic będzie wynosiła sześć metrów, będzie też obustronny chodnik o szerokości dwóch metrów.

Oprócz wspomnianych ulic, zaplanowana jest też budowa kolektorów odprowadzających wodę przy ulicach Słonecznej i Kwiatowej.

Gmina Krzymów: Miliony z Polskiego Ładu wpłyną do gminnego budżetu

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ