Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Edukacja


Krzymów: Wójt życzy nauczycielom szkoły marzeń

13.10.2021 12:37


Wójt i nagrodzeni nauczyciele

Dwa dni przed świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, wójt Danuta Mazur spotkała się z uczniami nagrodzonymi stypendiami za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2020/21. Wręczyła też nagrody dyrektorom szkół i wyróżniającym się nauczycielom.

Spotkanie odbyło się dwunastego października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Najpierw listy gratulacyjne otrzymali stypendyści.

- Chciałabym w imieniu samorządu gminy Krzymów podziękować uczniom za miniony, bardzo trudny rok, w którym udało im się uzyskać bardzo wysokie średnie, mimo tego trudnego i innego czasu. Nagrodzimy uczniów z klas IV do VI, którzy uzyskali średnią minimum pięć i pół, a w klasach VII-VIII minimum pięć i trzy dziesiąte. Spośród czterdziestu jeden osób wyróżnionych w dniu dzisiejszym, będą dwie osoby ze stypendiami sportowymi, jedna z nich ma stypendium, które kwalifikuje się jako artystyczne i naukowe. Mamy również jedno stypendium artystyczne – mówiła Danuta Mazur.

Po stypendystach nagrody wójt gminy otrzymały dyrektorki szkół publicznych: Urszula Kucharska z Brzeźna, Marzena Dopytalska z Krzymowa, Elżbieta Śmigielska z Paprotni i Katarzyna Swędrowska ze Szczepidła. Na spotkanie zostały zaproszone również dyrektorki szkół niepublicznych. Nie wszystkie dotarły, ale symboliczne róże odebrały Małgorzata Zajdlic z Borowa i Aldona Roszak ze Smólnika.

Nauczyciele, którzy otrzymali w tym roku nagrody wójt gminy to Justyna Łuczak ze szkoły w Szczepidle, Dorota Wróbel z Paprotni, Ilona Jaroszewska ze Szczepidła, Agnieszka Gronowska z Krzymowa, Arleta Majchrzak i Elżbieta Komisarek z Brzeźna oraz Aneta Rosiak z Krzymowa. W minionym roku szkolnym awans na nauczyciela mianowanego uzyskała natomiast Danuta Kośniowska z Krzymowa.

- Jeśli chodzi o nagrody wójta dla nauczycieli, to nominacje wypływają za szkół. Od dyrektorów, od gron pedagogicznych. Oni analizują postawę nauczyciela w danym roku szkolnym i zanim ma miejsce taki typ, spotykam się z dyrektorami i mówię o tym, że jeśli w swoim gronie mają osoby, które zasługują na to szczególne wyróżnienie, jeśli dla nich ważna jest nagroda wójta, to ja z ogromną przyjemnością takie nagrody przyznam. I takie sytuacje mają miejsce. Zawsze każdy dyrektor motywuje, dlaczego występuje o nagrodę wójta. Kryteria są bardzo różne. Musi to być szczególne zaangażowanie w roku szkolnym, które zostaje opisane. Jedni bardziej się angażują na niwie społecznej, inni mają osiągnięcia naukowe. Czasami jest to zbitek różnych sukcesów, które w danym roku szkolnym zostały dostrzeżone przez grono pedagogiczne, przez dyrektora i taki wniosek jest rozpatrywany. Natomiast o przyznaniu nagrody dla dyrektora decyduje tylko wójt i praktycznie przyglądam się, bo przecież współpracuję z tymi dyrektorami na co dzień, jakie jest ich zaangażowanie. Czy zasługują na tę nagrodę. Jeszcze się nigdy nie zdarzyło, żeby nie zasługiwali. Być może zróżnicowane są te gratyfikacje finansowe, bo wiadomo: wielkość szkoły, odpowiedzialność , ilość uczniów, którzy podlegają i nauczycieli, których musi obsłużyć dyrektor też nie jest bez znaczenia. I to wszystko próbuję poukładać sobie w głowie, przedyskutować w gronie współpracowników i przydzielam taką nagrodę – mówi Danuta Mazur.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wójt Danuta Mazur życzy nauczycielom wszystkich szkół z gminy Krzymów przewidywalności, dobrej współpracy z rodzicami i dyrekcją. Życzy też wymarzonej szkoły, czyli takiej, w której najważniejszą rzeczą byłoby uczenie, a nie wypełnianie papierów. Życzy szkoły, w której będą mogli realizować swoje marzenia i „wypuszczać” z niej najlepszych absolwentów.

Na spotkaniu wystąpiło dwóch uczniów Arkadiusza Sobolewskiego, którzy w przerwach zaprezentowali po jednej kompozycji na gitarę klasyczną.

Krzymów: Wójt życzy nauczycielom szkoły marzeń

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

Kategorie informacji

Biuletyn informacji publicznej

Dodatkowe informacje na temat przetargów oraz zmian w urzędzie możesz znaleźć również w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy krzymów.


Geoportal Powiatu Konińskiego


zlobek maluszek

ˆ