Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Rożek: Marzenie: Połączyć ścieżką Krzymów z Brzeźnem

06.10.2021 13:39


Władze gminy i wykonawcy ścieżki rowerowej w Rożku

To tylko nieco ponad czterysta metrów, ale można ją potraktować jako początek większych planów. Szóstego października miał miejsce odbiór ścieżki pieszo-rowerowej w Rożku.

Zgodnie z programem Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, którego liderem jest miasto Konin, ścieżki bądź ich fragmenty powstały we wszystkich gminach graniczących z Koninem i w samym mieście. W gminie Krzymów powstała w Rożku Krzymowskim i prawie połączyła tę miejscowość z Rożkiem Brzezińskim.

Prace rozpoczęły się w sierpniu i nie wszystko szło zgodnie z planem.

- Mieliśmy małą korektę z odwodnieniem, bo się okazało, że po uaktualnieniu granic, część rowu wychodziła na działkach prywatnych i musieliśmy dostosować to odwodnienie do sytuacji – mówi Bartosz Urbaniak, inspektor nadzoru budowlanego.

A konkretnie?

- Nie mogliśmy zrobić odwodnienia zgodnie z projektem na drugiej strony ulicy. Roboty zostały wstrzymane i po zmianie projektu wodę odprowadziliśmy nie na drugą stronę ulicy, lecz na drugą stronę chodnika – mówi Andrzej Kantek, właściciel firmy, która wykonywała inwestycję.

Mimo tych komplikacji, ścieżkę udało się wykonać przed terminem.

To właściwie druga taka inwestycja w gminie. Pierwszą było otwarcie kilka lat temu ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej z Genowefy do Kun. Władze gminy Krzymów chciałyby takich ciągów więcej.

- Bardzo mi zależy na tym, żeby połączyć Krzymów z Brzeźnem wzdłuż całej drogi powiatowej. Ale musimy uzgodnić to razem z powiatem, bo to właściwie inwestycja powiatu powinna być – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Na budowę ścieżki w Rożku gmina otrzymała dofinansowanie z Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji w wysokości dwustu pięciu tysięcy złotych. To ponad sześćdziesiąt procent wartości całej inwestycji. Resztę dołożyła gmina, a budowa zamknęła się w kwocie około trzystu trzydziestu tysięcy złotych wraz z nadzorem budowlanym. Warunkiem otrzymania wsparcia było to, że ścieżka musi połączyć dwa punkty komunikacyjne od przystanku do przystanku. Takie warunki spełniał Rożek. Długość ścieżki wynosi czterysta siedem metrów, a szerokość dwa i pół metra.

Rożek: Marzenie Połączyć ścieżką Krzymów z Brzeźnem

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ