Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Żegnaj lato na rok

27.09.2021 14:04


Dzieci trzymają dużą, wielokolorową chustę

Umiarkowanym powodzeniem wśród mieszkańców cieszyła się akcja „Żegnamy lato w gminie Krzymów”. Najcieplejsza pora roku została pożegnana przez krwiodawców, rowerzystów i uczestników festynu.

Wszystko działo się dwudziestego piątego września. Już o dziewiątej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie rozpoczęła się akcja krwiodawcza zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwie przy GOK-u w Brzeźnie.

- To już jest druga akcja, która dziwi nas trochę niską frekwencją. Dziwi, ale też wyciągamy wnioski. Dodam tylko, że około dwudziestu osób oddało krew. Ale wniosek jest też taki, że jest to kwestia dnia, czyli soboty. Gdyby akcja odbyła się na przykład w niedzielę, to wielu z tych oddających krew mogłoby mieć wolne w pracy w poniedziałek. Więc być może trzeba by było pomyśleć o innym dniu, na przykład o niedzieli – mówi Krzysztof Kędziora, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwie przy GOK-u w Brzeźnie.

Akcja trwała do godziny trzynastej. Pół godziny później z placu przy ośrodku kultury wystartował rajd rowerowy. Wzięło w nim udział dwadzieścioro jeden uczestników, którzy pokonali dziewiętnaście i pół kilometra. Trasa wiodła przez Szczepidło, Ladorudz, gdzie chętni mogli się przeprawić promem na drugi brzeg Warty i z powrotem. Dalej rowerzyści pojechali wzdłuż wału do Roztoki, później do Borowa i drogą powiatową wrócili do Brzeźna. Tu czekały na uczestników tradycyjne konkursy: na najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz na najlepiej wyposażony rower. Najmłodszą uczestniczką okazała się dziewięcioletnia Iza, najstarszym Zbigniew Biernacki, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Brzeźnie, który przekazał swoją nagrodę jednej z młodych rowerzystek. Najlepiej wyposażone rowery mieli Maciej Potrzebowski i Gabriel Łaszcz.

Na koniec każdy mógł się posilić kiełbaską pieczoną na ruszcie nad ogniskiem.

Ostatnim elementem pożegnania lata był festyn. W jego trakcie można było posłuchać wokalistek z GOK-u oraz wziąć udział zabawach i konkursach profilaktycznych przygotowanych przez firmę Edu Art. Została poruszona tematyka uzależnień, można było spróbować slalomu w alkogoglach i posłuchać o szkodliwym wpływie alkoholu na organizm. Atrakcje dla na dzieci przygotowała też Ochotnicza Straż Pożarna z Brzeźna, a dla wszystkich organizatorzy mieli pieczone kiełbaski. Niestety, zainteresowanie mieszkańców gminy pożegnaniem lata było co najwyżej umiarkowane.

Akcję zorganizowały Urząd Gminy w Krzymowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, stowarzyszenie Platan z Brzeźna oraz Klub HDK przy GOK w Brzeźnie.

Brzeźno: Żegnaj lato na rok

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ