Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Koniński Teatr Tańca w Brzeźnie

22.09.2021 12:46


Tancerki Konińskiego Teatru Tańca

Wszystko, co najpiękniejsze w tańcu współczesnym, będzie można podziwiać szóstego października w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Na scenie tutejszego Teatru na Peryferiach wystąpi Koniński Teatr Tańca.

W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie obchodzi dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji, do końca roku zostało zaplanowanych kilka wydarzeń jubileuszowych. Pierwszym z nich był festyn, na którym obok szeregu różnych atrakcji można było zobaczyć i posłuchać przedstawicieli sekcji artystycznych działających przy ośrodku. Kolejne wydarzenie będzie nasycone tańcem.

- Mieszkańcy naszej gminy są przyzwyczajeni do tego, że Teatr na Peryferiach zawsze wystawia sztuki typowo teatralne, w których grają profesjonalni aktorzy, zapraszani przez Gminny Ośrodek Kultury do współpracy. Przez ostatnie półtora roku, dwa lata, ze względu na pandemię Teatr na Peryferiach jakby zawiesił swoją działalność. Teraz chcemy inaugurować jego działalność, ale w trochę inny sposób. Zaprosiliśmy do współpracy Koniński Teatr Tańca. To jest grupa czterech dziewcząt, młodych, profesjonalnych tancerek z Konina, które realizują swoje marzenia związane z tańcem – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

Spektakl, który zaprezentują, jest realizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W spektaklu gościnnie wystąpi współpracująca z Konińskim Teatrem Tańca tancerka z Cypru, a widowisko poprzedzi występ działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie zespołów tanecznych Dance Avenue I i II.

- Spodziewamy się fantastycznego wydarzenia. Ukazane będą piękno ruchu, doskonała technika i niezbędne do wyrażenia siebie emocje. Taniec współczesny jest jedną z piękniejszych sztuk – mówi Danuta Pydyńska.

Wydarzenie odbędzie się szóstego października o godzinie dziewiętnastej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Wstęp jest bezpłatny, jednak trzeba będzie okazać się wejściówką. Od dwudziestego czwartego września będzie można je odbierać w biurze GOK-u.

Brzeźno: Koniński Teatr Tańca w Brzeźnie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ