Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Ogłoszenia


Czas cyfrowej edukacji Polaków. 1 października rusza 3. edycja Digital Festival

16.09.2021 10:29


Czas cyfrowej edukacji Polaków. 1 października rusza 3. edycja Digital Festival

Wybuch pandemii COVID-19 nieoczekiwanie przyśpieszył proces cyfrowej transformacji i pokazał, że cyfrowe kompetencje odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu życia społecznego. Bez nich stajemy się coraz bardziej wykluczeni oraz pozbawieni szans na rozwój w pracy, realizację pasji i zainteresowań. Czym są kompetencje przyszłości i dlaczego warto uczyć się przez całe życie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz podczas 3. edycji Digital Festival, który jest szansą na zdobycie nowych, cyfrowych umiejętności, ale też okazją do przełamania strachu przed nowymi technologiami.

POZNAJ 3. EDYCJĘ DIGITAL FESTIVAL

Według Europejskiego Cyfrowego Kompasu, do 2030 roku podstawowe umiejętności cyfrowe powinno posiadać minimum 80 proc. ludności. Osiągnięcie tego celu umożliwi budowę społeczeństwa przyszłości, które potrafi odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wybuch pandemii przyśpieszył cyfrową edukację, jednak wciąż jest wiele do zrobienia. Jak pokazuje raport „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”, którego premiera nastąpi pierwszego dnia Digital Festival niemal 60 proc. Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć.

Niestety brak cyfrowych kompetencji to jedna z największych przeszkód w szybkim rozwoju Polski i budowaniu nowoczesnego społeczeństwa. Jeśli nie zaczniemy działać teraz, możemy zostać w tyle. Dotyczy to każdego z nas osobiście. Bez umiejętności poruszania się w cyfrowym świecie stajemy się wykluczeni oraz pozbawieni szans na rozwój w pracy, realizację pasji i zainteresowań. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, Fundacja Digital Poland wspólnie z partnerami w dniach 01.10 – 10.10.2021 r. już po raz trzeci organizuje Digital Festival. To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która pokazuje, jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez nowe technologie.

– Jak wynika z raportu fundacji Digital Poland aż 92 proc. Polaków jest przekonanych, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy. Natomiast wiele z nich nie potrafi odnaleźć odpowiednich szkoleń oraz kursów, które umożliwią zdobywanie kompetencji przyszłości. Dlatego Festival jest cyfrowym kompasem wskazującym najlepszą drogę do ich rozwoju. Dodatkowo to idealna okazja do przełamywania strachu przed nowymi technologiami. Kluczowe inicjatywy pozwalają zrozumieć działanie m.in. sieci 5G oraz sztucznej inteligencji, które często wywołują wśród ludzi obawy głównie z powodu niewiedzy.

– mówi Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający fundacją Digital Poland.

Festival startuje 1 października.Jego oficjalne otwarcie nastąpi podczas wydarzenia online, które równocześnie będzie premierą raportu: „Technologie w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0” realizowanym wspólnie z GfK Polonia pod patronatem Polpharmy oraz Microsoft. W ramach wydarzenia odbędzie się panel dyskusyjny, a wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Katarzyna Śledziewska, dyrektor zarządzająca DELab UW, Tomasz Staszelis, dyrektor ds. digitalizacji Grupy Polpharma oraz Ignacy Święcicki, kierownik zespołu gospodarki cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym. Eksperci będą dyskutować o tym, jak Polacy postrzegają nowe technologie oraz czy są gotowi na zdobywanie kompetencji przyszłości.

 

Digital Festival to miejsce spotkań z nowymi technologiami, dlatego w trakcie 10 dni odbędzie się szereg rozmaitych wydarzeń i atrakcji, m.in.:

Noc Innowacji

Noc Innowacji to idealna okazja, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Wydarzenie jest magnesem dla najlepszych polskich innowatorów i przedsiębiorców. Podczas sobotniej nocy, 9 października, ponad 70 miejsc w całym kraju otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W czasie nocnych pokazów i wykładów można dowiedzieć się, jak opuścić na chwilę pole oddziaływania ziemskiej grawitacji, zbudować miecz świetlny oraz zrozumieć działanie sztucznej inteligencji. Dodatkowo udział w wydarzeniu jest szansą, aby poznać firmy oferujące innowacyjną ścieżkę rozwoju swoim pracownikom. Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Innowacji jest bezpłatny. Partnerami Głównymi inicjatywy są firmy Capgemini oraz EY.

Vimeo

https://player.vimeo.com/video/604695430

Akademia SkillUp

Akademia SkillUp to wyjątkowa platforma z darmowymi szkoleniami, które pokazują jak skutecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Na stronie digitalfestival.pl znajdzie się bogata oferta kursów o zróżnicowanej tematyce. Strona jest cyfrowym kompasem wskazującym najlepszą drogę do rozwoju kompetencji przyszłości. Akademia to szansa zdobycia prostych umiejętności lub uzupełnienia aktualnej wiedzy. Kurs z bezpieczeństwa w sieci, korzystania z elektronicznej poczty czy internetowych płatności – wszystko w jednym miejscu. Partnerami Głównymi inicjatywy są firmy Accenture oraz Nexera.

Cyfrowe Zniżki

Digital Festival to prawdziwe święto cyfrowych zakupów, podczas którego każdy będzie mógł upolować fantastyczne okazje i rabaty sięgające nawet 50 proc. W trakcie dziesięciu festiwalowych dni firmy partnerskie akcji Cyfrowe Zniżki oferują możliwość skorzystania z promocji na swoje produkty i usługi w sklepach internetowych.W tegorocznej ofercie znajduje się m.in. darmowa dostawa zakupów zrobionych w Carrefour, bezpłatny dostęp do pakietu Wyborcza.pl Premium lub Biznes przez 8 tygodni oraz piętnaście złotych zniżki na trzy pierwsze zamówienia w Wolt. Akcja jest dowodem na to, że cyfrowe zakupy i płatności bezgotówkowe są nie tylko bezpieczne, ale też szybkie i wygodne. Partnerami Głównymi akcji są firmy PayU, Visa oraz Skąpiec.

Cyfrowe Historie

Technologie to przede wszystkim ludzie, a ich rozwój sprzyja integracji społecznej i podnoszeniu jakości życia. Dlatego w ramach kampanii Digital Festival #NieDajSięWykluczyć będziemy pokazywać historie ludzi, którzy w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby przetrwać pandemię, zdobyć nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia.Wśród nich jest m.in. Tomasz Raczek, krytyk filmowy i publicysta, dziennikarz Maciej Orłoś, Koło Gospodyń Wiejskich Lawendowe Nuty oraz Wojciech Sawicki, który prowadzi instagramowy profil Life on Wheelz. Wywiady z bohaterami kampanii będą publikowane na łamach Business Insider Polska oraz Strefie Wiedzy Digital Festival. Premiera wszystkich cyfrowych historii już 1 października.

Tomasz Raczek na YouTube. 1.10.2021 startuje Digital Festival

https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/tomasz-raczek-na-youtube-1102021-startuje-digital-festival/jdqs1qe

Patronat honorowy wydarzeniu udzieliły: Centrum GovTech, Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii oraz Narodowe Centrum Badan i Rozwoju (NCBiR).

Partnerami Strategicznymi Digital Festival są: Discovery, Huawei, Ringier Axel Springer Polska, Visa.

Partnerami są: Allegro, Nokia, PARP, Platforma Przemysłu Przyszłości, Polpharma, Polska Press Group, Santander Bank Polska, Stroer, Symfonia, T-Mobile, UPC Polska.

Patronat honorowy Nocy Innowacji udzieliły: Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości, Sieć Otwartych Innowacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Porozumienie Spółek Celowych, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

POZNAJ 3. EDYCJĘ DIGITAL FESTIVAL

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Fundacja Digital Poland zaprasza do współpracy wszystkich, którzy są zainteresowani realizowaniem innowacyjnych projektów, które unowocześnią polską gospodarkę.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ