Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Szczepidło: Festyn udany, szczepienie mniej

06.09.2021 14:20


Rodzice z dziećmi przy dmuchanych zjeżdżalniach

Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły czwartego września do Szczepidła wiele osób. Odbył się tam festyn pod nazwą „Zaszczep się z Kołem Gospodyń Wiejskich".

Jak wskazuje nazwa, głównym celem festynu była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID -19. Przygotowany był jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

- Pamiętajcie państwo, że szczepionka na COVID-19 to najprostsza droga do tego, aby wreszcie pandemia, która w 2020 roku pojawiła się u nas w Polsce, ale już dużo wcześniej na całym świecie, żeby ta szczepionka pokonała koronawirusa – mówiła prowadząca festyn Danuta Pydyńska z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Mimo tych zachęt, liczba osób, które przyjęły szczepionkę podczas tego wydarzenia nie była imponująca, ponieważ było tylko ośmiu chętnych.

Poza tym festyn był udany. Przyciągnął wiele osób, bo i atrakcji było sporo i wszystkie za darmo. Koło gospodyń ze Szczepidła otrzymało dofinansowanie na jego organizację z rządowego programu „Szczepimy się”.

Na dzieci czekały atrakcje w formie dmuchanych zjeżdżalni, zabaw z animatorem czy cukrowej waty.

- A my z koła gospodyń przygotowałyśmy pyszne ciasta: serniczek, ciasta drożdżowe, jak to każda pani umie upiec, no i oczywiście grill. Punktem kulminacyjnym jest przepyszna grochówka, przygotowana przez naszego członka, pana Marka. Będzie też loteria, przeznaczona szczególnie dla dzieci. Oczywiście dla pań i panów już inne prezenty, w formie takiej dojrzalszej. Z prezentów robionych przez nas są mydełka o różnych zapachach i świeczki przygotowane przez nas na skromnych warsztatach – mówi Barbara Zomer, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepidle.

W części artystycznej zaprezentowały się wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, a całość zakończyła zabawa taneczna.

Szczepidło: Festyn udany, szczepienie mniej

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ