Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Strażacy dowiozą na szczepienie

17.08.2021 15:13


Logo OSP w Brzeźnie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie podpisała z miejscową przychodnią umowę na propagowanie szczepień i dowóz pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19.

Jeśli ktoś z mieszkańców gminy chciałby się zaszczepić, ale nie ma własnego transportu, sprawę dowozu załatwią druhowie. Takie osoby muszą najpierw zadzwonić do przychodni w Brzeźnie pod numer 63 241 04 12 i zapisać się na szczepienie. Jeśli taka osoba nie będzie mogła samodzielnie dotrzeć do lecznicy, to personel przekaże strażakom adres takiej osoby, a druhowie przywiozą ją do przychodni i odwiozą do domu.

Umowa obowiązuje od siedemnastego sierpnia do trzydziestego pierwszego października. Jeśli w tym czasie strażacy dowiozą pięćdziesiąt osób, jednostka z Brzeźna otrzyma dotację z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w wysokości trzech tysięcy złotych.

Poza transportem strażacy będą promować szczepienia.

- Chcemy propagować te szczepienia poprzez nasze media społecznościowe. Na pewno będziemy także to robić wśród naszych druhów, bo wielu z nich nie jest jeszcze zaszczepionych. Może akcja skłoni druhów z naszej jednostki i nie tylko do tego, żeby się również zaszczepić w tym czasie, gdzie już te wakacje naprawdę się kończą i już słyszymy o zwiększonej ilości zarażeń COVID-19 – mówi Tomasz Opszalski, Prezes OSP w Brzeźnie.

Pacjenci będą szczepieni preparatem Pfizer.

Brzeźno: Strażacy dowiozą na szczepienie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ